Blue

...return to index

6.425km 115m

Pos No. Name Club Age Class Time
1 61 Olly Williams DEE M16 45:31
2 243 Christopher Nash SROC M16 46:47
3 20 Steve Ingleby DEE M55 47:47
4 39 Hamish Rogers OD M16 48:08
5 246 Alex McCann MDOC M16 48:14
6 30 John Britton MDOC M60 49:19
7 114 Mike Smithard DEE M60 49:58
8 272 Zoe Harding SROC W18 50:19
9 290 Paul Johnson BL M60 50:24
10 62 Ray Collins WCH M55 51:01
11 164 Graham Nilsen MEROC M50 51:16
12 23 Malcolm Irvine DEE M55 52:36
13 241 Karen Nash SROC W50 53:54
14 249 Vicky Thornton MDOC W50 54:13
15 471 Graham Padget IND M35 54:56
15= 499 Jonathan Howell WCH M55 54:56
17 338 Phil Colville MDOC M55 55:34
18 98 Elizabeth Jackson DEE W45 55:42
19 9 Simon Filmore LOC M55 55:46
20 242 Matthew Nash SROC M18 56:17
21 312 Geff Trewin HOC M60 56:50
22 253 Judith Havenhand SYO W35 56:57
23 173 Laura Jones BARRO W18 57:34
24 449 Harrison McCartney OD M14 57:35
25 263 Christopher Calow DEE M55 58:19
26 135 John Robinson WCH M60 58:31
27 237 Alice Fellbaum MDOC W18 58:45
28 177 Barry Houghton HOC M60 59:41
29 74 Stephen Farnworth DEE M40 60:19
30 352 Philip Vokes DEE M16 60:30
31 318 Mark Jesson PFO M45 60:46
32 345 Martyn Gill AIRE M55 60:54
33 250 Alistair Thornton MDOC M16 61:20
34 265 Edward Calow DEE M16 61:34
35 496 Barney Broatch ERYRI M16 61:49
36 234 Heather Fellbaum MDOC W45 62:11
37 192 Malachy Buck LOC M16 62:29
38 85 Rod Postlethwaite WRE M55 62:46
39 330 Lynne Thomas WCOC W40 63:31
40 335 Mike Godfree DVO M60 63:37
41 266 Mary Ockenden SROC W50 64:23
42 394 Debbie John DEE W35 64:57
43 68 Alison Fryer LOC W20 65:32
44 366 Andrew White HOC M55 66:36
45 373 Keith Roberts NOC M50 67:55
46 324 Norman Hall DEE M60 68:36
47 157 Peter Guillaume OD M60 69:34
48 172 Cerys Jones BARRO W20 70:30
49 105 Peter Potter DEE M55 70:36
50 196 Selwyn Wright LOC M55 70:49
51 79 Sarah Bayliss Eryri W40 71:50
52 256 Dave Bales POTOC M55 71:54
53 245 Jane McCann MDOC W45 72:09
54 104 Chris Rostron MDOC M60 73:32
55 333 Ian Watson MDOC M60 73:47
56 251 Barry Chambers DEE M60 74:18
56= 280 Barry McGowan HOC M60 74:18
58 306 Andrew Williams DEE M60 75:00
58= 347 Judith Evans HOC W55 75:00
60 361 Eric Brown HOC M60 75:08
61 381 Dave Neild LOC M60 75:48
62 124 Kerstin Mitchell HOC W45 75:50
63 340 Charlotte Rogers OD W20 75:59
64 186 Roger Sparkman DEE M60 77:33
65 53 Chris Kirkham MDOC M60 78:29
66 36 Ian Gilliver MDOC M60 78:56
67 417 John Dempsey MDOC M16 79:01
68 146 John Marjoram ERYRI M60 79:58
69 397 Elaine Sutton DEE W40 82:17
70 402 Stephen Bramwell HOC M60 82:35
71 45 Graham Sutton DEE M55 85:02
72 118 Diane Jacks WRE W40 85:40
73 498 David Dann MDOC M55 89:19
74 213 Paul Watson MDOC M35 91:49
75 458 Andrew Tomkinson SELOC M40 101:40
76 441 Jeremy Smith OD M45 108:33
77 434 Eleanor Tillett IND W35 110:01
mp 407 Steve Buckley LOC M60 70:23
mp 291 Judy Johnson BL W60 86:09
mp 240 Robert Nash SROC M65 88:21