M16-

Splits

2.400km

Pos Name Club Age Class Time
1 Sean Pickering DEE M16 14:09
2 Philip Vokes DEE M14 15:57
3 Alex + Joe Bell IND M10 31:26
4 Justin Bell IND M10 34:48

M18

Splits

M45+

Splits

6.100km

Pos Name Club Age Class Time
1 Steve McLean SROC M50 39:27
2 Steve Dempsey MDOC M45 40:04
3 Nigel Beasant DEE M50 40:05
4 Malcolm Irvine DEE M55 40:57
5 Trevor Hindle MDOC M45 42:22
6 Noel Schorah DEE M50 43:38
7 Richard Hill DEE M45 44:45
8 Pete Owens DEE M50 47:19
9 Andrew White HOC M50 47:30
10 Bruce Bryant OD M50 48:20
11 Mike Gardner DVO M50 49:00
12 John Kewley MDOC M45 51:00
13 Graham Farley LOC M45 53:33
14 Simon Crocker DEE M50 54:16
15 David Stevens DVO M50 55:45
16 Steve Martin IND M50 61:35

M55+

Splits

4.500km

Pos Name Club Age Class Time
1 John Britton MDOC M55 31:58
2 Jonathan Howell WCH M55 32:30
3 Steve Ingleby DEE M55 34:33
4 Mike Hill SROC M55 35:36
5 Mike Hampton OD M60 36:49
6 Derek Fryer LOC M55 37:43
7 Eifion Thomas DEE M60 38:07
8 Ian Couch EPOC M60 39:30
9 David Rose   M60 40:12
10 Andrew Payne DEE M55 41:50
10= Barry Chambers DEE M55 41:50
12 Richard Collins SROC M65 41:52
13 Rod Postlethwaite WRE M55 42:53
14 Steve Buckley LOC M60 43:00
15 Chris Rostron MDOC M60 45:09
16 Grahame Crawshaw MDOC M60 45:12
17 David Rosen SROC M55 46:55
18 Ian Gilliver MDOC M55 48:19
19 Stephen Nightingale HOC M60 51:21
20 Michael Round DEE M55 52:58
n/c Mike Vokes DEE M45 53:21
21 Steve Burge LOC M65 54:00
n/c David Stanhope IND M35 57:37
22 Barry Barnes DEE M65 60:39
23 Colin Darlington ERYRI M55 62:59
24 Brian Odell EBOR M65 66:14
25 R Gibbs MDOC M55 77:57
26 Chris + Anne Kemp DEE M55 80:45

M70+

Splits

3.100km

Pos Name Club Age Class Time
1 John Evans DEE M70 27:09
2 Andrew Gregory MDOC M75 31:01
3 Guy Goodair EPOC M70 31:41
4 Terry Harper DEE M70 31:59
5 Peter Edwards DEE M70 41:28
6 Martin Cranny DEE M70 42:18
7 Brian Keegan DEE M70 54:01

Mens Open

Splits

7.400km

Pos Name Club Age Class Time
1 Dave Schorah DEE M21 39:44
2 Todd Oates WELLINGTON OC M21 43:26
3 Stephen Lang MDOC M35 46:06
4 Jon Hateley DEE M45 49:27
5 Duncan Harris DEE M40 51:24
6 Andrew Stimson WAOC M21 51:30
7 Stuart Thomson FVO M20 55:52
8 Lee Scott SYO M40 55:53
9 Darren Baker DEE M40 60:00
10 Mark Thomson FVO M45 60:59
11 Kevan Latham SELOC M50 63:50
12 Paul Watson MDOC M35 66:11
13 John Ellis ERYRI M40 67:50
14 David Pal POW M40 72:19

W16-

Splits

2.400km

Pos Name Club Age Class Time
1 Laura Hindle MDOC W12 19:32
2 Helen Elmes DEE W16 20:46
3 Hannah Hateley DEE W10 24:11
4 Evelyn Elmes DEE W12 27:27
5 Anna Harris DEE W10 30:07
6 Rebecca Hay DEE W10 31:36
7 Lucy Hay DEE W10 33:08
mp Isabel Hill DEE W10 31:25

W18

Splits

4.500km

Pos Name Club Age Class Time
1 Delyth Darlington ERYRI W18 50:10

W45+

Splits

4.500km

Pos Name Club Age Class Time
1 Delia Kingsbury WRE W45 36:44
2 Jackie Chapman LOC W50 40:30
3 Anna Nilsen MEROC W50 44:12
4 Pat Moody DEE W50 46:25
5 Rachel Morris ERYRI W45 48:13
6 Marian White HOC W50 49:47
7 Joy Irvine DEE W50 50:12
8 Caroline Gregson DEE W45 51:18
9 Helena Burrows ERYRI W55 51:22
10 Christine Collins WCH W50 51:49
11 Clare Crocker DEE W50 55:21
12 Anne Darlington ERYRI W55 55:56
13 Jennifer Beasant DEE W50 57:54
14 Jane Collins SROC W50 72:45
mp Judy Burge LOC W50 41:56

W55+

Splits

3.100km

Pos Name Club Age Class Time
1 Jean Payne DEE W55 31:53
2 Jean Lochhead EPOC W60 32:08
3 Miriam Rosen SROC W60 33:39
4 Catherine Odell EBOR W70 35:56
5 Irene Crawshaw MDOC W65 37:16
6 Judith Goodair EPOC W65 42:11
7 Sue Birkinshaw MDOC W70 45:15
8 Margaret Buckley LOC W60 45:29
9 Laura Channon WCH W55 54:16
10 Margaret Gregory MDOC W70 59:48
mp Jackie Page EPOC W60 66:22

Womens Open

Splits

6.100km

Pos Name Club Age Class Time
1 Heather Fellbaum MDOC W45 43:27
2 Catherine Hill DEE W40 48:07
3 Debbie John DEE W35 49:56
4 Liz Phillips OD W45 52:18
5 Alison Fryer LOC W20 55:54
6 Amy Peltor BAOC W21 56:55
7 Karen Lucas DEE W21 58:34
8 Elizabeth White HOC W21 60:05
9 Elaine Sutton DEE W40 61:01
10 Carol Stynes IND W40 61:33
11 Jenny Palmer DEE W35 72:14
mp Birgit Schalow IND W40 118:52