Yellow

Splits

0.900km 30m

Pos Name Club Age Class Time
1 Corrie Leyland - HIRED   M14 10:41
2 Oliver Roome MEROC M12 43:38

Final - AA

Splits

2.050km 100m

Pos Name Club Age Class Time
1 Ciaran Allen ERYRI M16 15:29
2 Todd Oates   M21 17:29
3 Bruce Bryant OD M50 19:14
4 John Britton MDOC M55 24:39
5 Paul Jones DEE M45 25:05
6 Stephen Round SELOC M55 25:36
7 Alison Fryer LOC W20 26:27
8 Andrew Gregory MDOC M75 30:55
9 Mike Vokes DEE M45 32:24
10 Steve Burge LOC M65 33:49
11 Guy Goodair EPOC M70 34:45
12 Barbara Verity DEE W60 38:29
13 Kitty Jones DEE W14 39:31
14 Diane Hawkes MEROC W40 84:54
dnf Clare Crocker DEE W50  

Final - AB

Splits

2.050km 100m

Pos Name Club Age Class Time
1 Dave Schorah DEE M21 14:04
2 Steve McLean SROC M50 19:06
3 Scott Collier KERNO M21 20:28
4 Sean Pickering DEE M16 22:43
5 Barry Searle   M45 24:07
6 Martin Green MDOC M55 24:41
7 Judy Burge LOC W50 25:44
8 Mike Hampton OD M60 26:07
9 Liz Phillips OD W45 26:33
10 Robert Verity DEE M65 30:44
11 Kathryn Willis PFO W45 36:32
12 Austin Farr POTOC M65 36:35
13 Judith Goodair EPOC W65 42:16
14 Jackie Page EPOC W60 43:13
dnf Karen Lucas DEE W21  

Final - BA

Splits

2.050km 100m

Pos Name Club Age Class Time
1 Charlie Adams SYO M45 15:25
2 Michael Adams SYO M14 19:43
3 Noel Schorah DEE M50 23:16
4 Andrew Allen ERYRI M45 25:06
5 Derek Fryer LOC M55 25:27
6 Heather Phipps AIRE W40 27:39
7 Martin Pickering DEE M45 27:54
8 Simon Crocker DEE M50 30:47
9 Hamish Willis PFO M55 34:17
10 Christine Roberts EBOR W60 35:20
11 Pauline Smithard DEE W55 37:40
12 Wendy Olsen - HIRED   W50 41:34
13 Pat Moody DEE W50 42:35
14 Sue Birkinshaw MDOC W70 49:27
mp Darren Baker DEE M40 20:50
mp Jean Payne DEE W55 33:44

Final - BB

Splits

2.050km 100m

Pos Name Club Age Class Time
1 Martin Ward SYO M40 15:44
2 Philip Vokes DEE M14 23:21
3 Lesley Ward SYO W40 26:41
4 Ian Turner WCH M50 29:32
5 Chris Rostron MDOC M60 29:41
6 Elaine Sutton DEE W40 31:06
7 Alison Corbett POTOC W45 32:15
8 Louise Adams SYO W12 35:11
9 Chris Browning - HIRED   M50 36:24
10 Rash Murphy SELOC M50 40:35
11 Jean Lochhead EPOC W60 41:28
12 Barbara Farr POTOC W65 42:49
mp Jonathan Emberton   M45 20:10