Blue

Splits

5.020km 240m

Pos Name Club Age Class Time
1 Matthew Whipple SOC M21 42:13
2 Ciaran Allen ERYRI M16 45:06
3 Jon Hateley DEE M45 47:47
4 Noel Schorah DEE M50 55:54
5 Iain Bell DEE M45 57:11
6 Delyth Darlington ERYRI W18 63:54
7 Graham Nilsen MEROC M50 64:52
8 Simon Coppock   M45 66:03
9 Michael Woods DEE M50 66:29
10 Andrew Allen ERYRI M45 66:44
11 Pete Owens DEE M50 67:55
12 Lee Scott SYO M40 69:25
13 Paul Ross ERYRI M50 73:43
14 John Ellis ERYRI M40 73:56
15 Chris Rostron MDOC M60 75:01
16 Norman Hall DEE M60 76:49
17 Andrew Mitchell   M35 81:10
18 Anne Darlington ERYRI W55 81:21
19 Sian Calow DEE W45 82:22
20 Elizabeth Hughes DEE W21 82:45
21 Sean Pickering DEE M16 83:18
22 martin smith   M55 85:47
23 Christopher Calow DEE M55 88:55
24 Maggie Hateley DEE W45 89:40
25 Andrew Payne DEE M55 97:14
mp Eleanor Owens DEE W18 74:46
mp Colin Darlington ERYRI M55 89:47

Green

Splits

3.310km 150m

Pos Name Club Age Class Time
1 Zoe Vokes DEE W18 38:30
2 Mike Smithard DEE M60 39:35
3 Philip Vokes DEE M14 46:12
4 Edward Calow DEE M14 46:25
5 Eifion Thomas DEE M60 51:53
6 Jane Campbell DEE W50 52:33
7 Paul Jones DEE M45 52:57
8 Simon Crocker DEE M50 53:04
9 Andrew Baker DEE M40 56:22
10 Martin Green MDOC M55 57:48
11 John Williams POW M65 57:55
12 Debbie John DEE W35 58:32
13 Malcolm Barr DEE M45 58:39
14 Caroline Gregson DEE W45 59:16
15 Bob Elmes DEE M65 59:43
16 Huw Lewis DEE M50 60:28
17 Andrew Williams DEE M60 60:40
18 Terry Harper DEE M70 61:59
19 Anna Nilsen MEROC W50 62:58
20 Julie Barr DEE W40 63:28
21 Tim Murphy DEE M55 63:59
22 Pauline Smithard DEE W55 67:14
23 Rachel Morris ERYRI W45 67:22
24 Ian Gilmartin DEE M50 69:03
25 Barbara Majumdar DEE W60 70:00
26 Pat Moody DEE W50 72:55
27 Barry Chambers DEE M55 75:33
28 Graham Sutton DEE M55 76:35
29 Martin Pickering DEE M45 80:51
30 Paul Shannon IND M50 86:10
31 Elaine Sutton DEE W40 87:03
32 Jenny Palmer DEE W35 94:14
33 Andrew Nielson IND M45 96:23
34 Barry Barnes DEE M65 97:55
mp Anne Marie Allen ERYRI W45 68:50
mp Richard Hughes DEE M55 83:45
dns Barry May DEE M65 1207:29

Light Green

Splits

3.020km 120m

Pos Name Club Age Class Time
1 Matthew Kemp DEE M16 48:25
n/c Daniel Weaver DEE M10 64:08
2 Kitty Jones DEE W14 69:24
3 Martin Cranny DEE M70 71:05
4 Peter Edwards DEE M70 73:33
5 THOMAS KERROD IAN KERROD HAWARDEN SCOUTS M14 79:47
6 Jill Barnes DEE W60 85:32
dnf Evelyn Elmes DEE W12  
dnf Ken Hastings MDOC M50  
mp Alson Stockwell TVOC W50 93:12
mp Robin Tilston DEE M70 95:14
mp DAN WILLIAMS HAWARDEN SCOUTS M16 132:24

Red

Splits

3.730km 130m

Pos Name Club Age Class Time
1 Niall Allen ERYRI M14 60:34

Orange

Splits

2.510km 105m

Pos Name Club Age Class Time
n/c Hannah Hateley DEE W10 24:48
1 Hannah Kemp DEE W12 28:25
2 Mo Archer IND W35 29:56
3 Adrianna Dell'Oglio IND W18 33:12
4 Pauline Ziman DEE W45 33:13
5 Niall Murphy DEE M14 44:53
6 William Shannon IND M12 45:58
7 Emily Davies DEE W12 46:03
8 Sue Kemp DEE W45 49:59
9 Chris Astbury Alastair Ibotson HAWADEN SCOUTS M16 50:40
10 Nina Jones DEE W12 51:47
11 Jack Bell 1ST BARNTON SCOUTS M12 53:33
12 Catriona Schorah DEE W50 58:44
13 George Cain 1ST BARNTON SCOUTS M12 66:07

Yellow

Splits

2.130km 65m

Pos Name Club Age Class Time
1 Hannah Hateley DEE W10 14:39
2 Daniel Weaver DEE M10 16:03
3 Ronan Murphy DEE M10 19:02
4 Niamh Murphy Lauren Doheny DEE W12 20:59
5 Rosie Davies DEE W10 22:51
6 James Wright 1ST BARNTON SCOUTS M8 25:10
7 Michael McCarthy 1ST BARNTON SCOUTS M12 27:00
8 Alex Wallis 1ST BARNTON SCOUTS M12 27:19
9 Saskia Jones DEE W10 33:02
10 Emma Weaver DEE W8 34:01