Blue

Splits

4.440km 0m

Pos Name Club Age Class Time
1 Thomas Fellbaum MDOC M18 42:38
2 Michael Beasant DEE M16 43:58
3 Lewis Taylor WCOC M18 45:52
4 Graham Hemingway WCOC M16 49:19
5 Matthew Penellum BARRO M16 49:57
6 Quentin Harding SROC M45 51:01
7 Jack Wright LOC M16 51:03
8 Matthew Vokes DEE M18 51:38
9 Clare Dallimore SWOC W21 52:49
10 Matthew Nash SROC M16 53:20
11 Carl Edmonds BARRO M16 55:10
12 Iain Bell DEE M45 60:19
13 Noel Schorah DEE M45 62:06
14 John Kewley SYO M45 62:45
15 Andy Thornton MDOC M45 63:47
16 Darren Baker DEE M40 64:56
17 Paul Jones DEE M40 66:11
18 Graham Watson WCOC M45 67:23
19 Steve Wilson SROC M35 67:40
20 David McCann MDOC M45 74:22
21 Chris Rostron MDOC M60 75:57
22 Martin Smith DEE M50 76:55
23 Pete Owens DEE M45 77:52
24 John Britton MDOC M55 84:09
25 Chris Roberts SROC M50 95:52
26 Roy McGregor SROC M40 98:01
27 Ray Humphreys MDOC M50 110:58
28 Mark Jesson PFO M40 114:11
29 Steve Astington EX-NGOC M55 122:01
dnf Chris Smithard DEE M20  
dnf Thomas Beasant DEE M20  
dnf Roger Bryant MDOC M18  

Green

Splits

3.460km 0m

Pos Name Club Age Class Time
1 Malcolm Irvine DEE M50 40:06
2 Martyn Roome SROC M55 45:09
3 Chris Owens DEE M16 45:25
4 Alex McCann MDOC M14 47:47
5 Charlotte Watson WCOC W16 48:21
6 Alice Fellbaum MDOC W16 52:54
7 Olly Williams DEE M14 55:34
8 Patrick Mciver LOC M45 57:27
9 Christopher Calow DEE M55 59:01
10 Michael Hood SELOC M50 59:42
11 Bob Elmes DEE M60 60:48
12 Laura Jones BARRO W16 61:40
13 Zoe Harding SROC W16 63:09
14 Rosie Watson WCOC W16 66:14
15 Sian Calow DEE W45 66:27
16 Carrie Beadle LOC W16 68:53
17 Stephanie Bryant MDOC W18 70:45
18 Lynne Howard IND W21 77:17
19 Derek Turner WRE M70 86:34
20 James Merrington IND M21 86:37
21 Tom Gray PFO M50 91:39
dnf Eddie Speak MDOC M55  
mp Max O'Hara LOC M16 67:49
mp Juliet Bentley SROC W40 113:38

Orange

Splits

2.390km 0m

Pos Name Club Age Class Time
1 Alistair Thornton MDOC M14 25:40
2 Rebecca Humphreys MDOC W14 29:46
3 Sophie Horrocks PFO W16 30:15
4 Christopher Nash SROC M14 30:19
5 Edward Calow DEE M14 30:37
6 Hannah Bradley WCOC W14 34:22
7 Katrina Hemingway WCOC W14 35:29
8 Heather Wornham WCOC W14 36:17
9 Philip Vokes DEE M14 42:30
10 Alice Rea WCOC W14 43:52
11 Helen Ockenden SROC W12 43:57
12 Pat Moody DEE W50 45:22
13 Sarah Jones BARRO W14 47:37
14 Maggie Hateley DEE W45 52:21
15 Kathryn Willis PFO W45 53:29
16 William Rigg LOC M14 53:34
17 Malachy Buck LOC M14 53:40
18 Katie Wright LOC W14 58:59
19 Susan Roome SROC W55 59:02
20 Pip Humphreys MDOC W50 60:43
21 James Allison LOC M12 60:53
22 Carolyn Hindle MDOC W14 63:52
23 Hamish Willis PFO M50 71:07

White

Splits

1.180km 0m

Pos Name Club Age Class Time
1 Hannah Hateley DEE W10 14:09
2 Evelyn Elmes DEE W12 18:01