Blue

Splits

6.500km 265m

Pos Name Club Age Class Time Excluded Time
1 Chris Smithard DEE M20 51:59 (excl: 2:45)
2 Andy Sherwood IND M21 61:14 (excl: 1:45)
3 Matthew Vokes DEE M18 62:06 (excl: 4:02)
4 Olly Williams DEE M14 62:45 (excl: 2:21)
5 Jon Hateley DEE M45 65:37 (excl: 1:23)
6 Mike Smithard DEE M60 66:23 (excl: 1:18)
7 Ciaran Allen ERYRI M16 69:53 (excl: 1:12)
8 Mark O'Donoghue DEE M40 69:57 (excl: 1:59)
9 Andrew Allen ERYRI M40 72:43 (excl: 2:10)
10 Simon Coppock DEE M45 74:50 (excl: 1:16)
11 Paul Jones DEE M40 76:35 (excl: 7:50)
12 Paul Redstone SS M18 79:07 (excl: 10:12)
13 Christopher Calow DEE M55 81:34 (excl: 2:04)
14 Norman Hall DEE M60 88:36 (excl: 4:17)
15 Michael Woods DEE M50 90:35 (excl: 1:58)
16 John Ellis ERYRI M40 95:46 (excl: 1:58)
17 Sian Calow DEE W45 101:03 (excl: 16:21)
18 Andrew Payne DEE M55 103:44 (excl: 2:25)
19 Maggie Hateley DEE W45 111:23 (excl: 5:31)
mp Pete Owens DEE M45 85:26 (excl: 2:03)

Green

Splits

5.000km 230m

Pos Name Club Age Class Time Excluded Time
1 Terry Harper DEE M70 62:30 (excl: 9:44)
2 Martin Green MDOC M55 63:34 (excl: 8:40)
3 Peter Potter DEE M50 71:10 (excl: 13:22)
4 Graham Sutton DEE M50 71:18 (excl: 9:03)
5 Barry Chambers DEE M55 72:22 (excl: 25:03)
6 Clare Crocker DEE W50 73:22 (excl: 14:39)
7 Shane Drinkwater DEE M45 74:53 (excl: 20:11)
8 Barry May DEE M65 75:46 (excl: 25:10)
9 Bob Elmes DEE M60 77:43 (excl: 15:09)
10 Callum Crocker DEE M18 78:47 (excl: 17:00)
11 Andrew Nielsen IND   79:20 (excl: 21:06)
12 John Williams POW M65 81:10 (excl: 13:28)
13 Ian Campbell DEE M55 83:19 (excl: 10:16)
14 Simon Johnson IND M45 85:36 (excl: 11:43)
15 Andrew Williams DEE M60 85:46 (excl: 24:16)
16 Pat Moody DEE W50 87:39 (excl: 10:06)
17 Barbara Majumdar DEE W60 93:35 (excl: 10:08)
mp Darren Baker DEE M40 53:17  
mp Jenny Hands BAOC W21 55:48 (excl: 3:28)
mp Michael Round DEE M55 64:59 (excl: 4:38)
mp Shane Hughes IND M40 79:42 (excl: 23:03)
mp Barry Barnes DEE M65 84:33 (excl: 6:29)
mp Paul Nicholson IND M55 93:24 (excl: 14:41)
mp Rhys Hughes IND M16 101:07  

Light Green

Splits

3.800km 185m

Pos Name Club Age Class Time Excluded Time
1 Samuel Drinkwater DEE M16 31:17 (excl: 17:14)
2 Philip Vokes DEE M14 35:06 (excl: 1:42)
3 Mathew Kemp DEE M16 38:23 (excl: 4:27)
4 Edward Calow DEE M14 39:31 (excl: 24:05)
5 Debbie John DEE W35 47:34 (excl: 3:52)
6 Alan Mullock DEE M60 47:35 (excl: 1:38)
7 Peter Edwards DEE M70 47:36 (excl: 7:24)
8 Mo Archer IND W21 48:26 (excl: 3:53)
9 Sam Pearson SS M14 49:17 (excl: 1:15)
10 Martin Cranny DEE M70 51:15 (excl: 3:13)
11 Andy Pemberton IND M40 52:10 (excl: 4:54)
12 Tim Faulkner SS M16 55:40 (excl: 4:41)
13 Ian Gilmartin DEE M50 58:05 (excl: 4:39)
14 Meg Owens DEE W45 65:54 (excl: 13:11)
15 Sandra Montgomery IND W40 70:19 (excl: 15:23)
16 Ken Hastings MDOC M45 91:34 (excl: 21:11)
16= Kitty Jones DEE W14 91:34 (excl: 4:05)
mp Richard Johnston IND M65 38:42  

Red

Splits

4.100km 180m

Pos Name Club Age Class Time
1 John Montgomery IND M45 38:33
2 Elaine Sutton DEE W40 52:30
3 Belinda Randall IND W45 78:52

Orange

Splits

3.500km 165m

Pos Name Club Age Class Time
1 Henry and Elliot SANDBACH SCHOOL M14 33:54
2 Joe Reskilly SS M12 41:42
3 Harry de la Roche SS M16 42:27
4 George Farren SS M12 44:49
5 Jonas Grader IND M14 45:50
6 Josh Jones & Tom Swanby SS M12 55:52
7 Susan Wright IND W30 66:52
8 Hannah Kemp DEE W12 68:33
9 Beatrix Calow DEE W16 74:35

Yellow

Splits

2.500km 110m

Pos Name Club Age Class Time
1 Kieren Tew SS M16 22:34
2 Hannah Hateley DEE W10 28:16
3 Tom Entwistle SS M12 30:54
4 Elisio Macklin ST KENTS M8 34:07
5 Max Newman IND M10 38:16
6 Nina Jones DEE W10 39:05
7 Christopher Parker & Harry Swinnerton SS M12 43:02
8 Evelyn Elmes DEE W12 49:49
9 Phoebe Prisk IND W10 51:52
10 Harry Harrison SS M12 53:29
11 Saskia Jones DEE W10 53:30
12 Zoe Whitaker ST KENT W5 81:11
mp Max Whitaker ST KENTS M8 33:52