http://www.sportident.co.uk/autodownload

Daresbury Sprint - Prologue without penalties - 14-Dec-2008

Updated 14-Dec-2008 16:34:15

BLUE

Splits

2.1km 115m

1 Matthew Whipple SOC M20 17:51
2 Stuart Thomson FVO M18 19:02
3 Craig Thomson FVO M14 19:21
4 Jon Hateley DEE M45 21:38
5 Timothy Martland MDOC M45 21:39
6 Rebecca Roberts SROC W21 21:51
7 Steve McLean SROC M45 22:16
8 Malcolm Irvine DEE M50 23:31
9 Mike Smithard DEE M55 23:43
10 Mark Thomson FVO M40 24:34
11 Warren Mason MDOC M40 26:04
12 Edward Mellor SELOC M35 26:14
13 Mark O'Donoghue DEE M40 26:22
14 Andrew Allen ERYRI M40 28:17
15 Chris Roberts SROC M50 28:32
16 David Bolton SHUOC M21 29:37
17 Norman Hall DEE M60 30:02
18 Christopher Calow DEE M55 30:08
19 Darren Baker DEE M40 30:18
20 Martin Pickering DEE M40 30:49
21 Barry Searle M40 30:55
22 Stephen Round SELOC M55 38:03
23 Denis Murphy DEE M60 39:04
24 Elaine Sutton DEE W40 40:31
25 Paul Turner SELOC M50 46:19
mp Sian Calow DEE W45 36:37
mp Chris Browning DEE M45 47:34

GREEN

Splits

1.7km 80m

1 Ciaran Allen ERYRI M14 17:36
2 Ian Watson MDOC M60 20:09
3 Eddie Speak MDOC M50 20:46
4 Paul Jones DEE M40 21:01
5 James Stops SSOC M16 22:27
6 Terry Harper DEE M65 22:53
7 David Mawdsley MDOC M65 23:32
8 Ray Humphreys MDOC M45 24:11
9 Shane Drinkwater DEE M40 25:03
10 Oliver Williams DEE M14 25:29
11 Barry Chambers DEE M55 25:42
12 Niall Allen ERYRI M12 25:59
13 Trevor Roberts MDOC M60 26:26
14 Oliver Farren SSOC M15 27:17
15 Nathan Townshend POTOC M50 27:42
16 Pauline Smithard DEE W50 28:26
17 Bill Hyslop SROC M65 28:30
18 Nicholas Nilsen MEROC M16 28:48
19 Grahame Crawshaw MDOC M60 29:14
20 Marie Roberts MDOC W50 30:24
21 Caroline Gregson DEE W40 30:30
22 Alan Mullock DEE M60 31:32
23 Alan Heron SELOC M70 31:34
24 Tim Faulkner SSOC M14 31:58
25 Anna Nilsen MEROC W50 32:11
26 Eleanor Owens DEE W16 32:50
27 Bob Elmes DEE M60 33:35
28 Sean Pickering DEE M14 33:37
29 Maggie Hateley DEE W45 34:08
30 Samuel Bourne SSOC M16 34:13
31 Bob Roach DEE M65 35:33
32 Kath Speak MDOC W45 37:28
33 Philip Bolton MEROC M20 37:35
34 Karen Thomson FVO W35 39:15
35 Nick Sparkes SSOC 41:55
36 Jan Ellis MDOC W60 45:58
37 Margaret Murphy DEE W60 46:09
38 Sue Birkinshaw MDOC W70 48:07
39 Barry Barnes DEE M65 49:59
40 Tony Bell M45 56:24

ORANGE

Splits

1.2km 0m

1 Samuel Drinkwater DEE M14 9:53
2 Sam Pearson SSOC M12 10:49
3 Alex Hamilton Sandbach School M12 16:10
4 Rash Nurphy SELOC M45 17:52
5 Hannah Hateley DEE W8 23:47
6 Ben Martland MDOC M10 24:27
7 Rosie Martland MDOC W12 25:39
8 Kitty Jones DEE W12 28:08
9 Shelley Walsh W55 31:20
10 George Farren SSOC M12 34:15