Club Champs 2007 - Bickerton Hill - 28/10/07Tue 30/10/2007 20:03
Resultscreated by OE2003 © Stephan Krämer 2005

   Pl Name                                Club      Class     Time   



Yellow  (9)  1.9 km  80 m   8 C                 

    1 Evelyn Elmes                         DEE       W10     32:28   
    2 Mike Kayley                          DEE       M10     40:57   
    3 Sarah Jackson                        DEE               46:21   
    4 Nina Jones                           DEE       W10     48:45   

   nc Hannah Hateley                       DEE        W7     34:01   
   nc Chris Chapman                        DEE       M12     42:55   
   nc Adam Hitchcock                       DEE       M12     38:56   
   nc Lewis Wilkinson                      DEE       M12     38:08   
   nc Nathan Thompson                      DEE       M12     40:10   



Orange  (6)  2.9 km  85 m   12 C                

    1 Philip Vokes                         DEE       M12     32:49   
    2 Edward Calow                         DEE       M12     41:03   
    3 Sean Pickering                       DEE       M12     44:28   
    4 William Bell                         DEE       M12     57:26   

   nc Jenny Palmer                         DEE       W35     44:19   
   nc Darren Baker                         DEE       M40     32:44   



Light Green  3.0 km  105 m   12 C               

    1 Matthew Vokes                        DEE       M16     24:17   
    2 Michael Beasant                      DEE       M14     26:01   
    3 Christopher Kayley                   DEE       M16     31:06   
    4 Zoe Smithard                         DEE       W16     37:14   
    5 Pauline Smithard                     DEE       W50     40:22   
    6 Kate Ingleby                         DEE       W50     41:58   
    7 Christopher Beasant                  DEE       M18     42:04   
    8 Susan Sherwood                       DEE       W55     48:38   
    9 Beatrix Calow                        DEE       W14     53:58   
   10 Vivienne Pitcher                     DEE       W55     57:17   
   11 Josh Cartwright                      DEE       M14     59:00   
   12 Helen Elmes                          DEE       W14    1:01:03  
   13 Jennifer Beasant                     DEE       W45    1:15:25  
   14 Carol Cranny                         DEE       W60    1:24:06  

   nc Tim Palmer                           DEE       M40     33:28   
   nc Bob Roach                            DEE       M60    1:01:55  



Green  (33)  4.4 km  170 m   13 C               

    1 Mike Smithard                        DEE       M55     37:20   
    2 Steve Ingleby                        DEE       M50     40:55   
    3 Simon Crocker                        DEE       M45     49:23   
    4 John Nicholson                       DEE       M18     50:27   
    5 Eifion Thomas                        DEE       M55     50:54   
    6 Peter Potter                         DEE       M50     51:56   
    7 Paul Jones                          CROC       M40     52:44   
    8 Norman Hall                          DEE       M55     53:56   
    9 Andrew Tarr                          DEE       M65     54:42   
   10 John Padget                          DEE       M60     55:24   
   11 Alan Mullock                         DEE       M60     56:41   
   12 Malcolm McIvor                       DEE       M65     57:45   
   13 Sian Calow                           DEE       W45     58:14   
   14 Payne Andy                           DEE       M55     59:40   
   15 Caroline Gregson                     DEE       W40     59:51   
   16 John Evans                           DEE       M65    1:00:10  
   17 Jean Payne                           DEE       W50    1:01:03  
   18 Bob Elmes                            DEE       M60    1:05:24  
   19 Graham Sutton                        DEE       M50    1:08:36  
   20 Barry Chambers                       DEE       M55    1:09:36  
   21 Barbara Majumdar                     DEE       W60    1:10:27  
   22 William Stead                        IND       M45    1:12:30  
   23 John Sherwood                        DEE       M60    1:13:38  
   24 Sue Finlay-Robinson                  DEE       W50    1:16:56  
   25 Elaine Sutton                        DEE       W40    1:18:06  
   26 Paul Nicholson                       DEE       M50    1:20:56  
   27 Ian Campbell                         DEE       M50    1:25:38  
   28 Gina Ross                            DEE       W45    1:27:23  
   29 Barry May                            DEE       M65    1:29:20  
   30 Martin Cranny                        DEE       M65    1:31:52  
   31 Barry Barnes                         DEE       M65    1:43:17  

      Maggie Hateley                       DEE       W40       mp    
   nc Peter Sleigh                         DEE       M40     43:56   



Blue  (12)   5.8 km  190 m   19 C               

    1 Thomas Beasant                       DEE       M18     45:26   
    2 Iain Bell                            DEE       M40     54:15   
    3 Malcolm Irvine                       DEE       M50     55:41   
    4 Elizabeth Jackson                    DEE       W40    1:01:35  
    5 Pete Owens                           DEE       M45    1:02:18  
    6 John Robinson                        DEE       M55    1:06:56  
    7 Paul Ross                            DEE       M45    1:15:50  
    8 Andrew Baker                         DEE       M35    1:21:51  
    9 Martin Pickering                     DEE       M40    1:25:11  
   10 Christopher Calow                    DEE       M55    1:25:30  

      Nick Campbell                        DEE       M50       mp    
      Mike Vokes                           DEE       M40       mp