Big Covert Summer Evening Event, 28/6/07Sun 01/07/2007 20:50
Resultscreated by OE2003 © Stephan Krämer 2005

   Pl Name                                Club      Class     Time   



YELLOW  (14) 1.6 km   9 C                       

    1 Henry Jones                                    M12     11:42   
    2 Nick Sparkes                                   M12     12:04   
    3 Tom Evans                            DEE        M8     13:37   
    4 Stephen + 1 Shelding                            M5     22:10   
    5 Catherine Densham + 2                          W14     24:02   
    6 Hayley&Winnie Littler&Southgate                W14     31:25   
    7 Richard Forde_Johnston                                 32:33   
    8 Aila Sherwood                                  W10     39:11   
    9 James Nisbet                                   M12     48:22   
   10 Matthew Hughes                                         48:24   

      Daniel Nottage                                           mp    
      Trevor Haughton                                M45       mp    
      Kieron Tew                                     M12       mp    
      Katie + 2 Davison                              W14       mp    



ORANGE  (12) 2.3 km   11 C                      

    1 Sally Evans                          DEE       W45     26:49   
    2 Sarah Griffith                      ERYRI      W21     29:22   
    3 Edward Calow                         DEE       M12     29:25   
    4 Ben&Sam Montgomery&Swynnerton        IND       M12     31:35   
    5 Debbie John                                    W21     32:22   
    6 Morfudd Archer                                 W21     32:29   
    7 Rob&Jay Ellis&Harper                           M12     34:21   
    8 Anja & Deejla Switzerland            IND       W18     34:33   
    9 Jes&Bec Morley&White                           W14     40:14   
   10 Matthew Roszkowski                   IND               59:49   
   11 Edward Gee                                            1:00:05  
   12 Karl Bryers                          IND       M35    1:13:07  



LIGHT GREEN  2.9 km   11 C                      

    1 Clive Giddin                         DEE       M40     28:23   
    2 Barbara Verity                       DEE       W55     56:09   
    3 Richard Irvine                                 M14     58:16   
    4 Beatrix Calow                        DEE       W14    1:01:13  
    5 Jessie Evans                         DEE       W14    1:01:31  
    6 Helen Elmes                          DEE       W14    1:02:59  
    7 Nicolette Richardson                 DEE       W60    1:05:17  
    8 Tim&Max Faulker&Hothcins                       M13    1:05:36  
    9 Mark Wright                         ERYRI      M40    1:07:29  
   10 Sheila Hills                         DEE       W60    1:17:59  

      Clare Albinson                       DEE       W33       mp    
      Emma Malone                                    W39       mp    
      Keith Malone                                   M41       mp    



GREEN  (35)  3.2 km   13 C                      

    1 Christopher Owens                    DEE       M14     45:59   
    2 Chris Wilcox                         DEE       M50     49:30   
    3 Norman Hall                          DEE       M55     50:58   
    4 Gwyn Thomas                          DEE       M55     51:00   
    5 Martin Green                        MDOC       M50     51:44   
    6 Ronald Williams                      DEE       M70     52:02   
    7 Denis Murphy                         DEE       M60     53:22   
    8 Alan Mullock                         DEE       M60     53:44   
    9 John Padget                          DEE       M60     55:41   
   10 Nathan Townyland                    POTOC      M50     56:43   
   11 Malcolm McIvor                       DEE       M65     57:16   
   12 Paul Nicholson                       DEE       M50     58:23   
   13 Callum Crocker                       DEE       M16     58:58   
   14 Tom Taylor                           DEE       M18    1:00:01  
   15 Robert Hodges                       ERYRI      M55    1:01:22  
   16 Graham Sutton                        DEE       M50    1:01:25  
   17 Richard Hughes                       DEE       M50    1:04:13  
   18 Peter Hills                          DEE       M60    1:07:42  
   19 Michael Richardson                   DEE       M65    1:10:32  
   20 William Stead                        DEE       M45    1:10:41  
   21 Luke Miller                         POTOC      M18    1:13:59  
   22 Ian Gilmartin                        DEE       M50    1:14:12  
   23 Robert Verity                        DEE       M65    1:15:05  
   24 Simon Crocker                        DEE       M45    1:15:12  
   25 Martin Cranny                        DEE       M65    1:17:22  
   26 Susan Findlay-Robinson               DEE       W50    1:24:29  
   27 James Stops                                    M14    1:25:41  
   28 Elaine Sutton                        DEE       W40    1:38:29  
   29 Margaret Murphy                      DEE       W60    1:43:02  
   30 Maurice Hoare                       ERYRI      M60    1:44:12  
   31 Andrew Nielson                                 M40    1:55:35  

      Peter Edwards                        DEE       M70       mp    
      Bethany Schorah                      DEE       W16       mp    
      Nia Benson                           DEE       W16       mp    
      Zoe Smithard                         DEE       W16       mp    



BLUE  (21)   5.8 km   17 C                      

    1 David Schorah                        DEE       M20     49:22   
    2 Chris Smithard                       DEE       M18     49:46   
    3 Mike Smithard                        DEE       M55     53:23   
    4 Christopher Calow                    DEE       M55    1:03:43  
    5 Frances Hoare                       ERYRI      W45    1:09:07  
    6 Andrew Allen                        ERYRI      M40    1:10:49  
    7 Noel Schorah                         DEE       M45    1:11:50  
    8 Sarah Bayliss                       SPLOT      W35    1:12:35  
    9 Anya Crocker                         DEE       W21    1:13:15  
   10 Jonathan Hughes                      DEE       M21    1:13:52  
   11 Dave Broatch                        ERYRI      M45    1:13:54  
   12 Elizabeth Hughes                     DEE       W20    1:15:45  
   13 John Ellis                          ERYRI      M40    1:16:30  
   14 Darren Baker                         DEE       M40    1:21:23  
   15 John Kewley                          SYO       M40    1:22:54  
   16 Jenny Ewels                        KNOBOC      W21    1:32:35  
   17 Bob Elmes                            DEE       M60    1:38:03  
   18 Peter Potter                         DEE       M50    1:41:35  
   19 Sian Calow                           DEE       W45    1:42:55  

      Pete Owens                           DEE       M45       mp    
      John Robinson                        DEE       M55       mp