Delamere East, 9 May 2007Thu 10/05/2007 10:35
Resultscreated by OE2003 © Stephan Krämer 2005

   Pl Name                          Club      Class     Time   



Yellow  (9)  2.5 km  30 m   10 C                

    1 Lachlan Chavasse               DEE       M10     26:00   
    2 Naomi Chavasse                 DEE       W12     26:19   
    3 Simon Mawdsley                MDOC       m35     27:06   
    4 Tom McCann                    MDOC       M10     30:10   
    5 Tegan Houston + 1              IND               32:15   
    6 Tom Houston + 1                IND               38:43   
    7 Tom Evans                      DEE        M7     40:11   
    8 Jan Ellis                     MDOC       W55     44:27   

      Evelyn Elmes                   DEE       W10       mp    



Orange  (7)  2.8 km  35 m   8 C                 

    1 Steve Gregory                            M35     50:19   
    2 Edward Calow                   DEE       M12     57:53   
    3 Catriona Schorah               DEE       W45     59:37   
    4 Hannah Irvine                  DEE       W14    1:17:09  
    5 Rosie Evans                    DEE       W12    1:20:28  

      Sean Pickering                 DEE       M12       mp    
      Jennifer Britton              MDOC       W55       mp    



Lt Green  (1 3.0 km  50 m   9 C                 

    1 Aidan Chavasse                 DEE       M14     34:25   
    2 Zoe Smithard                   DEE       W16     36:24   
    3 Sean Malkin                   MDOC       M21     37:43   
    4 Philip Vokes                   DEE       M12     37:50   
    5 Jessie Evans                   DEE       W14     37:53   
    6 Kate Bryant                   MDOC       W50     39:30   
    7 Susan Sherwood                 DEE       W55     42:37   
    8 Helen Elmes                    DEE       W14     43:31   
    9 Malcolm Duncan                POTOC      M70     47:04   
   10 Neil Laidlaw                   DEE       M45     53:56   
   11 Sean Phillips                  IND       M14    1:10:18  
   12 Angela Heppenstall             LOC       W65    1:11:14  
   13 Marian Padget                  DEE       W60    1:13:18  
   14 Frank Rose                    MDOC       M75    1:18:55  
   15 Claire Albinson                DEE              1:27:08  
   16 Emma Malone                                     1:27:11  

      Sarah Massey                   DEE       W21       mp    



Green  (42)  4.0 km  65 m   12 C                

    1 Elliot Malkin                 MDOC       M16     30:26   
    2 Roger Bryant                  MDOC       M16     31:38   
    3 Mike Smithard                  DEE       M55     33:52   
    4 Rachel Majumdar                DEE       W21     35:16   
    5 Nigel Beasant                  DEE       M45     35:39   
    6 Martin Green                  MDOC       M50     37:21   
    7 Eddie Speak                   MDOC       M50     39:03   
    8 Norman Hall                    DEE       M55     40:10   
    9 Andrew Payne                   DEE       M55     40:20   
   10 John Nicholson                 DEE       M18     41:03   
   11 Alex McCann                   MDOC       M12     41:39   
   12 Graham Sutton                  DEE       M50     41:50   
   13 John Padget                    DEE       M60     43:28   
   14 Denis Murphy                   DEE       M60     46:30   
   15 Paul Nicholson                 DEE       M50     46:33   
   16 David Mawdsley                MDOC       M65     47:09   
   17 Barry Chambers                 DEE       M50     47:13   
   18 Christopher Owens              DEE       M14     47:23   
   19 Simon Crocker                  DEE       M45     49:14   
   20 Barry May                      DEE       M65     49:21   
   21 Ronald Williams                DEE       M70     49:35   
   22 Alan Mullock                   DEE       M60     50:20   
   23 Rick Hughes                    DEE       M50     50:21   
   24 William Stead                  DEE       M45     50:58   
   25 Caroline Gregson               DEE       W40     51:01   
   26 Paul Jones                     DEE       M40     51:44   
   27 Gareth Sumner                  IND               51:54   
   28 Pauline Sinclair              TVOC       W21     52:06   
   29 Clare Crocker                  DEE       W45     52:19   
   30 Chris Kirkham                 MDOC       M60     52:42   
   31 Trevor Roberts                MDOC       M60     55:38   
   32 Elaine Sutton                  DEE       W40     56:42   
   33 Peter Edwards                  DEE       M70     57:01   
   34 Ian Gilmartin                  DEE       M50    1:00:12  
   35 Kath Speak                    MDOC       W45    1:00:22  
   36 Alan Heppenstall               LOC       M65    1:02:41  
   37 Pauline Abblett                DEE       W60    1:02:59  
   38 Julie Brook                   MDOC       W60    1:08:46  
   39 Roderick Johnstone             DEE       M35    1:10:46  
   40 Sue Birkinshaw                MDOC       W70    1:14:11  

      Steve Ingleby                                      mp    
      Margaret Murphy                DEE       W60       mp    



Blue  (42)   6.0 km  75 m   18 C                

    1 Chris Smithard                 DEE       M18     44:56   
    2 David Schorah                  DEE       M20     45:16   
    3 Matthew Vokes                  DEE       M16     47:29   
    4 Stephen Lang                  MDOC       M35     53:11   
    5 Noel Schorah                   DEE       M45     55:50   
    6 Malcolm Irvine                 DEE       M50     56:57   
    7 Mark O'Donoghue                DEE       M40     59:07   
    8 Dave Broatch                  ERYRI      M45    1:00:36  
    9 Lee Scott                      SYO       M40    1:00:43  
   10 Cath Wilson                   SROC       W21    1:02:33  
   11 Phil Colville                 MDOC       M50    1:05:36  
   12 Peter Potter                   DEE       M50    1:05:43  
   13 Sarah Bayliss                 SPLOT      W35    1:05:44  
   14 John Kewley                    SYO       M40    1:05:52  
   15 Callum Crocker                 DEE       M16    1:06:23  
   16 Andrew Gething                 DEE       M40    1:07:06  
   17 Andrew Sherwood                IND       M21    1:07:26  
   18 Lucy Harris                   MDOC       W20    1:08:07  
   19 Matthew Cochrane              MEROC      M50    1:08:49  
   20 Connor McIlwraith              DEE       M21    1:08:55  
   21 Simon Proud                   MDOC       M45    1:10:54  
   22 Darren Baker                   DEE       M40    1:11:30  
   23 Ian Watson                    MDOC       M60    1:12:47  
   24 Sara Campbell                  DEE       W40    1:14:13  
   25 Jane McCann                   MDOC       W40    1:18:43  
   26 John Britton                  MDOC       M55    1:19:34  
   27 Jim Trueman                   MDOC       M40    1:20:44  
   28 Christopher Calow              DEE       M55    1:21:38  
   29 Simon Coppock                  IND       M45    1:23:13  
   30 Tony Greenhalgh               MDOC       M45    1:24:09  
   31 Malcolm Barr                   DEE       M45    1:27:32  
   32 Andrew Williams                DEE       M60    1:29:35  
   33 Sian Calow                     DEE       W45    1:29:38  
   34 Sophie Wood                   MDOC       W40    1:32:12  
   35 Bob Elmes                      DEE       M60    1:33:56  
   36 Julie Barr                     DEE       W40    1:34:13  
   37 Chris Browne                   DEE       M45    1:57:25  

      Paul Kutarski                  DEE       M50       mp    
      Steve Ingleby                  SYO                 mp    
      Steve Wilson                  SROC       M21       mp    
      Warren Mason                  MDOC       M40       mp    
      Paul Aird                      DEE       M45       mp