WestonHeathMon 26/03/2007 10:01
Resultscreated by OE2003 © Stephan Krämer 2005

 Pl   Name                              Club         Time     



M21V  (1)     4.1 km  230 m 

  1   Kevin Watson                      IND         57:12     



M21S  (5)     5.8 km  325 m 

  1   David Brown                       WCH         72:34     
  2   Ashley Cooke                      NOC         130:25    
  3   Ed Graystone                      BUOC        132:40    

      Dominic Fryd                      BUOC          mp      
      Owen Chamberlain                  IND           mp      



M21L  (7)     8.1 km  440 m 

  1   David Roome                       SROC        72:51     
  2   Quentin Harding                   SROC        73:38     
  3   Michael Barnby                    WCH         81:23     
  4   Dave Broatch                     ERYRI        102:53    
  5   Paul Ross                         DEE         152:10    

      Andrew Rowe                      POTOC          mp      
      Iain Stamp                        WCH           mp      



M35S  (2)     4.9 km  300 m 

  1   Jonathan Millward                POTOC        69:46     
  2   Simon Gale                        DVO         74:16     



M35L  (4)     7.2 km  390 m 

  1   Liam Corner                       MDOC        78:32     
  2   Stephen Lang                      MDOC        86:14     
  3   Andrew Quickfall                  SROC        87:37     
  4   Edward Mellor                    SELOC        118:30    



M40S  (7)     4.9 km  300 m 

  1   Duncan Bayliss                    WRE         70:53     
  2   John Ellis                       ERYRI        86:11     
  3   Ian Gamlen                       COBOC        88:48     
  4   Richard Jones                     SWOC        91:16     
  5   Paul Jones                        DEE         101:33    
  6   John Collins                      DEE         110:52    
  7   Kevin Ross                         OD         136:00    



M40L  (7)     7.2 km  390 m 

  1   Jon Hateley                       DEE         78:56     
  2   David McCann                      MDOC        86:16     
  3   Ian Hopkins                       HOC         90:03     
  4   Andy Rimes                         QO         97:02     
  5   Darren Baker                      DEE         117:20    
  6   Clive Richardson                  WRE         131:26    

      Denis Callanan                   ERYRI          mp      



M45S  (3)     4.1 km  230 m 

  1   Gerry Riley                      POTOC        78:07     
  2   Richard Rogers                    WCH         92:22     
  3   Chris Browning                    DEE         101:19    



M45L  (7)     5.8 km  325 m 

  1   Kevin Harding                      HH         57:22     
  2   Michael Belshaw                   BAOC        64:27     
  3   Graham Nilsen                    MEROC        70:24     
  4   Nigel Beasant                     DEE         73:51     
  5   Ian Grant                         DVO         92:48     
  6   steve Fellbaum                    MDOC        97:04     
  7   Pete Owens                        DEE         105:14    



M50S  (15)    4.1 km  230 m 

  1   Bruce Bryant                       OD         46:46     
  2   Martin Green                      MDOC        53:21     
  3   Phil Colville                     MDOC        57:02     
  4   Dave Bales                       POTOC        63:09     
  5   Richard Hughes                    DEE         68:56     
  6   Paul Basher                       HOC         70:59     
  7   John Middler                      BAOC        72:43     
  8   Lester Evans                      HOC         76:21     
  9   Tim Murphy                        DEE         82:24     
 10   John Broadhead                    WRE         82:33     
 11   Paul Bolton                      MEROC        86:47     
 12   Thomas McComiskie                 BAOC        87:10     
 13   Graham Urquhart                    OD         101:11    

      Malcolm Irvine                    DEE           mp      
      Eddie Speak                       MDOC          mp      



M50L  (18)    5.8 km  325 m 

  1   Peter Gorvett                     SYO         68:00     
  2   Michael Baggott                   HOC         68:21     
  3   Paul Armstrong                    DVO         70:37     
  4   Henry Morgan                     POTOC        75:54     
  5   Neil MacKenzie                    HOC         77:04     
  6   Rod Postlethwaite                 WRE         79:10     
  7   Ray Collins                       WCH         81:15     
  8   Peter Carter                      NOC         82:38     
  9   Nick Campbell                     DEE         84:37     
 10   Jim Matthews                      WCH         87:45     
 11   Edward Nicholson                  NOC         94:06     
 12   Geoffrey Hollins                 POTOC        104:04    
 13   Rob McDowall                      HOC         104:12    
 14   Nicholas Maxwell                 DEVON        108:08    
 15   Andrew Wallace                    NOC         117:37    
 16   Phil Clarke                       POW         117:45    

      Paul Nicholson                    DEE           mp      
      Nigel Parkes                      WRE           mp      



M55S  (11)    3.2 km  155 m 

  1   Dennis Mews                       HOC         56:05     
  2   Christopher Horwill               WCH         58:05     
  3   Tim Gray                          WCH         58:28     
  4   Mick Sadler                      COBOC        61:26     
  5   paul Chamberlain                 ERYRI        63:00     
  6   Stephen Beresford                 MDOC        65:11     
  7   Peter Longson                     DEE         67:07     
  8   David Cooke                       NOC         76:12     
  9   Martin Gibbons                    WRE         78:12     
 10   John Shaw                         SMOC        86:19     
 11   Gerry Morrison                   COBOC        98:41     



M55L  (21)    4.9 km  300 m 

  1   Andy Hemsted                      HOC         54:45     
  2   Geff Trewin                       HOC         62:20     
  3   John Pearson                      HOC         64:04     
  4   Bob Dredge                        WCH         64:18     
  5   Tony Davies                       MDOC        67:56     
  6   Robert Brandon                     OD         71:29     
  7   Jonathan Howell                   WCH         73:07     
  8   Mike Godfree                      DVO         75:59     
  9   Eifion Thomas                     DEE         78:39     
 10   Charles Nelson                    HOC         79:58     
 11   Norman Hall                       DEE         84:39     
 12   John Armstrong                    DVO         90:31     
 13   Paul Watterson                    HOC         91:08     
 14   Barry Chambers                    DEE         91:52     
 15   Andy Goode                        WCH         95:20     
 16   Richard Lewis                     WRE         110:11    
 17   John Heaton                      POTOC        116:45    
 18   Eric Brown                        HOC         120:38    
 19   Nick Taylor                       HOC         123:49    
 20   Michael Round                     DEE         126:34    

      Ian Gilliver                      MDOC          mp      



M60S  (7)     2.7 km  165 m 

  1   Russ Fauset                       HOC         49:40     
  2   Robert Scott                      HOC         51:34     
  3   John Sherwood                     DEE         52:42     
  4   John Pigott                      POTOC        57:38     
  5   Peter Yoxall                     POTOC        60:02     
  6   Brian Billington                 POTOC        74:08     
  7   Dave Sparks                      POTOC        79:13     



M60L  (24)    4.9 km  300 m 

  1   Brian Hughes                      HOC         65:01     
  2   Barry Houghton                    HOC         76:51     
  3   Barry McGowan                     HOC         77:03     
  4   Austin Farr                      POTOC        77:29     
  5   Peter Jones                       WRE         78:52     
  6   Neil Cameron                      NGOC        79:47     
  7   Chris Boycott                     WCH         82:52     
  8   Jim Knight                        WCH         82:57     
  9   Derek Gale                        DVO         83:15     
 10   Trevor Roberts                    MDOC        86:55     
 11   Frank Major                        NN         89:21     
 12   Rodney Archard                    NGOC        92:12     
 13   Ian Watson                        MDOC        95:24     
 14   Mike Cumpstey                     MDOC        99:03     
 15   Alan Mullock                      DEE         104:04    
 16   Denis Murphy                      DEE         105:33    
 17   Andrew Williams                   DEE         108:49    
 18   Graham Hardy                      WRE         109:42    
 19   David Arnot                       BAOC        110:50    
 20   Chris Kirkham                     MDOC        112:52    
 21   Bob Elmes                         DEE         113:13    

      Malcolm Reynolds                  POW           mp      
      John Williams                     POW           mp      
      Peter Ross                        MDOC         dnf      



M65S  (3)     2.7 km  165 m 

  1   Jeff Haycock                      WRE         50:49     
  2   Rod Niven                         WCH         69:44     
  3   Alan Heppenstall                  LOC         70:36     



M65L  (10)    4.1 km  230 m 

  1   Brian Morris                      WRE         53:50     
  2   Peter Lomas                       MDOC        60:42     
  3   Brian Shaw                        SYO         64:53     
  4   Derek Turner                      WRE         66:52     
  5   David Mawdsley                    MDOC        73:20     
  6   Trevor Simpson                     OD         74:15     
  7   Terry Harper                      DEE         76:03     
  8   Robert Vickers                    HOC         84:01     
  9   Patrick Pay                       WRE         84:57     
 10   Keith Mutch                       POW         98:55     



M70S  (1)     2.4 km  135 m 

  1   Roger Green                       DEE         59:28     



M70L  (11)    3.2 km  155 m 

  1   Colin Spears                      HOC         43:46     
  2   Peter Bayliss                     WRE         54:16     
  3   Ronald Williams                   DEE         59:44     
  4   Peter Edwards                     DEE         61:23     
  5   Alan Heron                       SELOC        61:26     
  6   Colin Roscoe                      WRE         64:47     
  7   Brian Spoonley                    DEE         66:18     
  8   Toby Norris                      COBOC        79:58     
  9   Robert Strophair                  WCH         85:31     
 10   Malcolm Duncan                   POTOC        91:28     
 11   Mike Bale                         DEE         94:55     



W21N  (1)     3.3 km  115 m 

  1   Stephanie Basher                  SROC        40:24     



W21S  (2)     4.1 km  230 m 

  1   Jene Hoare                       ERYRI        61:54     
  2   Anne Whitelock                   POTOC        106:16    



W21L  (8)     5.8 km  325 m 

  1   Elspeth Ingleby                   DEE         70:57     
  2   Lesley Ross                        OD         71:07     
  3   Kath Broatch                     ERYRI        73:41     
  4   Heather Gardner                   BUOC        74:10     
  5   Anya Crocker                      DEE         81:28     
  6   Jackie Bale                       DEE         86:26     
  7   Wendy Billing                     SYO         89:53     

      Kath Mcmillan                     BUOC          mp      



W35S  (1)     3.2 km  155 m 

  1   Lisa Gale                         DVO         97:16     



W40S  (5)     3.2 km  155 m 

  1   Delia Kingsbury                   WRE         52:20     
  2   Karen Quickfall                   SROC        55:05     
  3   Alison Yeates                     WCH         55:35     
  4   Rachel Morris                    ERYRI        59:23     
  5   Alison Corbett                   POTOC        86:37     



W40L  (4)     4.9 km  300 m 

  1   Jane McCann                       MDOC        84:32     
  2   Liz Phillips                       OD         86:40     
  3   Maggie Hateley                    DEE         105:06    

      Tracey Grant                      DVO           mp      



W45S  (4)     2.7 km  165 m 

  1   Lil Bales                        POTOC        50:50     
  2   Christine Collins                 WCH         56:12     
  3   Jill MacKenzie                    HOC         78:56     
  4   Jennifer Beasant                  DEE         81:36     



W45L  (9)     4.1 km  230 m 

  1   Alison Harding                     HH         48:18     
  2   Susan Harding                     SROC        54:59     
  3   Fran Hoare                       ERYRI        65:29     
  4   Marie Roberts                     MDOC        72:14     
  5   Anna Nilsen                      MEROC        78:40     
  6   Sian Calow                        DEE         79:31     
  7   Gina Ross                         DEE         127:49    

      Kath Speak                        MDOC          mp      
      Julie Nokes                       WCH           mp      



W50S  (2)     2.4 km  135 m 

  1   Chris Murphy                      DEE         54:15     

      Elizabeth Urquhart                 OD           mp      



W50L  (11)    4.1 km  230 m 

  1   Judith Evans                      HOC         68:56     
  2   Kate Ingleby                      DEE         69:33     
  3   Jillyan Dobby                     MDOC        69:44     
  4   Pauline Smithard                  DEE         70:44     
  5   Jill Gorvett                      SYO         71:42     
  6   Liz Godfree                       DVO         71:49     
  7   Jane Campbell                     DEE         73:40     
  8   Jayne Malley                      WCOC        82:03     
  9   Rosie Wych                         QO         93:03     
 10   Alison Doyle                      MDOC        106:56    
 11   Clare Morrison                   COBOC        126:21    



W55S  (3)     2.4 km  135 m 

  1   Pamela Hardy                      WRE         45:32     
  2   Susan Sherwood                    DEE         62:43     
  3   Rosie Shaw                        SMOC        63:15     



W55L  (6)     3.2 km  155 m 

  1   Joan Cumpstey                     MDOC        62:38     
  2   Lesley Brown                      HOC         69:35     
  3   Pam Chamberlain                  ERYRI        73:00     
  4   Joan Norris                      COBOC        81:31     
  5   Vivienne Pitcher                  DEE         86:21     

      Vivienne Maxwell                 DEVON          mp      



W60L  (10)    3.2 km  155 m 

  1   Jane Christopher                  WCH         51:06     
  2   Sue Hallett                        OD         62:33     
  3   Julie Brook                       MDOC        64:54     
  4   Barbara Farr                     POTOC        66:17     
  5   Jen Gale                          DVO         66:43     
  6   Vicki Archard                     NGOC        74:17     
  7   Margaret Murphy                   DEE         81:26     
  8   Diane Reynolds                    WRE         84:33     
  9   Marian Denham                    POTOC        112:22    
 10   Pat Cameron                       NGOC        116:21    



W65S  (2)     2.4 km  135 m 

  1   Suzette Spears                    HOC         62:38     
  2   Angela Heppenstall                LOC         68:55     



W65L  (7)     2.7 km  165 m 

  1   Jean Rostron                     POTOC        62:37     
  2   Lesley Norton                     WRE         76:01     
  3   Seonaid Dudley                    WCH         77:33     
  4   Hilary Simpson                     OD         78:20     
  5   Frances Heron                    SELOC        86:26     
  6   Noreen Turner                     WRE         91:16     

      Caryl Roscoe                      WRE           mp      



W70L  (4)     2.7 km  165 m 

  1   Alison Sloman                     HOC         66:10     
  2   Pat Spoonley                      DEE         69:59     
  3   Sue Birkinshaw                    MDOC        70:44     
  4   Marlene Palmer                    WCH         75:22     



W75L  (2)     2.4 km  135 m 

  1   Pamela Emberton                   WCH         82:22     
  2   Beryl Pay                         WRE         88:56     



JM1  (1)      1.6 km  50 m  

  1   William Gale                      DVO         48:48     



JM2  (3)      2.0 km  55 m  

  1   Tom McCann                        MDOC        20:21     
  2   Thomas Gale                       DVO         30:00     
  3   Tom Ross                           OD         34:21     



JM3  (2)      2.5 km  110 m 

  1   Barney Broatch                   ERYRI        25:26     
  2   Edward Calow                      DEE         35:13     



JM4  (2)      2.6 km  115 m 

  1   Alex McCann                       MDOC        32:33     
  2   Guy Ross                           OD         37:20     



JM5M  (7)     4.9 km  300 m 

  1   Tom Fellbaum                      MDOC        64:11     
  2   Tom MacKenzie                     HOC         64:32     
  3   Christopher Kayley                DEE         85:02     
  4   Ben Ross                           OD         88:02     
  5   Stephen Horrocks                  PFO         90:20     
  6   Nicholas Nilsen                  MEROC        97:33     

      Harry Nicholson                   NOC           mp      



JM5L  (4)     5.8 km  325 m 

  1   Thomas Beasant                    DEE         56:43     
  2   Matthew Wallace                   NOC         81:29     
  3   Christopher Beasant               DEE         98:04     

      John Nicholson                    DEE           mp      



JW1  (1)      1.6 km  50 m  

  1   Evelyn Elmes                      DEE         26:09     



JW2  (1)      2.0 km  55 m  

  1   Lisa Quickfall                    SROC        25:13     



JW3  (1)      2.5 km  110 m 

  1   Katherine Nilsen                 MEROC        38:35     



JW4  (5)      2.6 km  115 m 

  1   Alice Fellbaun                    MDOC        33:11     
  2   Zoe Harding                       SROC        38:19     
  3   Beatrix Calow                     DEE         47:50     
  4   Helen Elmes                       DEE         50:25     
  5   Rebecca Quickfall                 SROC        51:28     



JW5S  (4)     3.2 km  155 m 

  1   Katrin Harding                    SROC        43:19     
  2   Zoe Smithard                      DEE         48:37     
  3   Bryony Harding                     HH         58:49     
  4   Eleanor Owens                     DEE         127:44    



JW5L  (4)     4.9 km  300 m 

  1   Rebecca Harding                    HH         74:59     
  2   Elizabeth Hughes                  DEE         93:27     
  3   Sophie Thomas                     WCH         99:46     
  4   Catherine Beresford               MDOC        104:42    



JM5S  (1)     3.2 km  155 m 

  1   Callum Crocker                    DEE         68:04