Bickerton Club ChampsSun 27/11/2005 15:52
Resultscreated by OE2003 © Stephan Krämer 2005

 Pl   Name                              Club        Class         Time     



Juniorest  (11)           1.5 km  40 m   8 C      

  1   Sean Pickering                    DEE          M10         13:21     
  2   William Bell                      DEE          M10         16:15     
  3   Philip Vokes                      DEE          M10         17:35     
  4   Christopher Jackson               DEE          M10         18:17     
  5   Hannah Hateley                    DEE           W5         20:45     
  6   Luke Roberts                      DEE          M10         20:49     
  7   Naomi Chavasse                    DEE          W10         21:11     
  8   Lachlan Chavasse                  DEE          M10         22:27     
  9   Sarah Jackson                     DEE          W10         23:15     
 10   Michael Kayley                    DEE          M10         27:18     
 11   Eleanor Bell                      DEE          W10         36:45     



Very Junior  (7)          2.7 km  65 m   10 C     

  1   Michael Beasant                   DEE          M12         24:28     
  2   Aidan Chavasse                    DEE          M12         37:54     
  3   Peter Clegg                       WGS          M12         55:44     
  4   Ryan Mackenzie                    WGS          M14         58:01     

      Christopher Owens                 DEE          M12           mp      
      Beatrix Calow                     DEE          W12           mp      
      Zoe Vokes                         DEE          W12           mp      



Junior Men  (10)          3.0 km  75 m   12 C     

  1   Matthew Vokes                     DEE          M14         28:54     
  2   Christopher Kayley                DEE          M14         31:42     
  3   Tom Taylor                        DEE          M16         38:09     
  4   Christopher Beasant               DEE          M16         40:07     
  5   Callum Lawton                     DEE          M14         50:48     
  6   Adam Atlasi                       DEE          m14         51:25     
  7   Nathan Cox                        DEE          M14         53:04     
  8   Callum Crocker                    DEE          M14         53:50     
  9   Thomas Richardson                 DEE          m14         55:03     

      Sam Graham                        WGS          M18           mp      



Senior Men  (17)          5.0 km  160 m   17 C    

  1   Christopher Smithard              DEE          M16         38:22     
  2   Nigel Beasant                     DEE          M45         41:38     
  3   Peter Sleigh                      DEE          M40         42:03     
  4   Iain Bell                         DEE          M40         43:53     
  5   Paul Chavasse                     DEE          M40         44:48     
  6   Paul Lambert                      DEE          M21         47:01     
  7   Elizabeth Jackson                 DEE          W40         47:07     
  8   Mark O'Donoghue                   DEE          M35         47:45     
  9   Andy Campbell                     DEE          M40         48:11     
 10   Sara Campbell                     DEE          W40         51:50     
 11   Martin Pickering                  DEE          M40         52:37     
 12   Paul Jones                        DEE          M40         58:22     
 13   David Spoonley                    DEE          M40         59:07     
 14   Tim Palmer                        DEE          M40         62:59     
 15   Mike Vokes                        DEE          M40         82:44     

      Jon Hateley                       DEE          M40           mp      
      Martin Statham                    DEE          M45           mp      



Veteran Men  (27)         4.0 km  130 m   13 C    

  1   Mike Smithard                     DEE          M55         32:11     
  2   Huw Lewis                         DEE          M45         40:05     
  3   Pete Owens                        DEE          M45         45:09     
  4   Christopher Calow                 DEE          M50         46:27     
  5   Eiffion Thomas                    DEE          M55         46:47     
  6   Barry Chambers                    DEE          M50         46:49     
  7   Norman Hall                       DEE          M55         46:56     
  8   Paul Nicholson                    DEE          M50         47:20     
  9   John Evans                        DEE          M65         48:55     
 10   John Nicholson                    DEE          M16         49:45     
 11   John Padget                       DEE          M60         50:20     
 12   Nathan Townshend                  DEE          M45         50:49     
 13   Malcolm Irvine                    DEE          M45         51:15     
 14   Denis Murphy                      DEE          M55         52:35     
 15   John Sherwood                     DEE          M55         54:56     
 16   Alan Mullock                      DEE          M55         55:10     
 17   Barry May                         DEE          M60         55:45     
 18   Peter Edwards                     DEE          M65         56:52     
 19   Peter Potter                      DEE          M45         58:17     
 20   Brian Spoonley                    DEE          M70         58:39     
 21   Barry Barnes                      DEE          M60         58:53     
 22   Graham Sutton                     DEE          M50         59:35     
 23   Robert Hornby                     DEE          M45         62:15     
 24   Dave Brown                        DEE          M55         63:44     
 25   David Bargh                       DEE          M50         63:59     
 26   Mike Round                        DEE          M50         66:29     
 27   Robert Elmes                      DEE          M60         68:11     



Junior Women  (1)         3.0 km  75 m   12 C     

  1   Zoe Smithard                      DEE          W14         41:50     



Senior Women  (5)         4.0 km  130 m   13 C    

  1   Rachel Majumdar                   DEE          W21         41:32     
  2   Caroline Gregson                  DEE          W40         49:31     
  3   Sian Calow                        DEE          W40         56:42     
  4   Jean Payne                        DEE          W50         57:45     
  5   Margaret Murphy                   DEE          W55         91:36     



Veteran Women  (12)       3.0 km  75 m   12 C     

  1   Pauline Smithard                  DEE          W50         36:39     
  2   Marian Padget                     DEE          W60         46:31     
  3   Clare Crocker                     DEE          W45         46:57     
  4   Carol Tarr                        DEE          W65         49:56     
  5   Viv Pitcher                       DEE          W55         52:45     
  6   Barbara Majumdar                  DEE          W55         60:37     
  7   Pat Spoonley                      DEE          W65         64:33     
  8   Patricia Moody                    DEE          W45         67:25     

      Jenny Deakin                      DEE          W21           mp      
      Jennifer Beasant                  DEE          W45           mp      
      Anne Hurrell                      DEE          W50           mp      
      Susan Sherwood                    DEE          W55           mp      



Green  (1)                4.0 km  130 m   13 C    

  1   Jen Murphy                        INT          W21         70:52     



Blue  (1)                                         

  1   Peter Murphy                      INT          M21         50:17