Yellow 2.3km 11 Controls

Pos Name                      Club   Class   Time
   1 Matthew Kemp              DEE    M12    17:24
   2 Edward Calow              DEE    M10    30:29
   3 Evelyn Elmes              DEE    W10    35:28
   4 Tom Evans                 DEE    M5     41:29
Colour standard
   5 Hannah Kemp + Mum         IND    W7     42:13
   6 Michael Kayley            DEE    M10    51:53
   7 Margaret McNelis          IND    W      58:21
 

Orange 3.4km 8 Controls

Pos Name                      Club   Class   Time
   1 Philip Vokes              DEE    M10    47:13
   2 Robin and Nicholas        IND    M      51:44
   3 Emily Grader              IND    W12    56:01
   4 Karin Jones               DEE    W45    56:49
   5 James Webber              DEE    M12    57:48
   6 Rosie Evans               DEE    W10    74:22
Colour standard
   7 Sean Pickering            DEE    M10    75:04
   8 Kate + Ellen Booth        IND    W7/9   83:42
   9 Helen Elmes               DEE    W11    93:53
Disqualified
     Catriona Schorah          DEE    W45   m 5
Retired
     Bebington Explorers       IND    M     
     Tim Denton +M Gillespie   IND    M14   
 

Red 4.2km 14 Controls

Pos Name                      Club   Class   Time
   1 Sian Calow                DEE    W40    38:20
   2 M Hoare                   ERYRI  M60    41:43
   3 Richard Irvine            DEE    M12    44:37
   4 Jess Evans + Zoe Brunton  DEE    W12    48:14
Colour standard
 

Light Green 3.6km 9 Controls

Pos Name                      Club   Class   Time
   1 Ian Zeller                DEE    M30    41:13
   2 Paul Nicholson            DEE    M50    44:09
   3 John Nicholson            DEE    M16    47:54
   4 Viv Pitcher               DEE    W55    48:35
   5 Barry May                 DEE    M60    51:41
   6 David Dunn                MDOC   M21    55:35
   7 Bob Roach                 DEE    M60    58:58
   8 Tony Littler              IND    M45    58:59
   9 Ria Jones                 DEE    W21    71:13
  10 Darren  ? ?               IND    M21    71:59
Colour standard
  11 Ross Crook                IND    M      74:55
  12 Sheila Hills              DEE    W60    78:42
  13 Jo Fear                   DEE    W45    83:17
  14 Rachel F + Grace M        DEE    W16    89:14
  15 Guy Siviour               IND    M21    95:40
  16 Bethany Schorah           DEE    W14    96:23
  17 Jack Siviour              IND    M65    96:38
  18 Jenny Deakin              DEE    W21    96:41
Disqualified
     Jane Sheeley              IND    W35   m3,5,6 mp4
 

Green 4.9km 11 Controls

Pos Name                      Club   Class   Time
   1 Jene Hoare                ERYRI  W18    38:15
   2 Gwyn Thomas               DEE    M55    38:38
   3 Becky Hoare               ERYRI  W16    40:58
   4 Andy Black                DEE    M35    43:46
   5 Chris Calow               DEE    M50    46:05
   6 Martin Pickering          DEE    M40    47:13
   7 Mike Round                DEE    M50    47:23
   8 William Stead             DEE    M45    49:45
   9 Denis Murphy              DEE    M55    51:12
  10 Tim Palmer                DEE    M40    52:36
  11 Ian Gilmartin             DEE    M45    52:43
  12 Chris Kayley              DEE    M14    53:35
  13 Tony Greenhalgh           MDOC   M40    54:22
  14 M Hoare                   ERYRI  M14    56:20
Colour standard
 =15 Pauline Abblett           S-NZ   W55    57:36
 =15 Rick Hughes               DEE    M50    57:36
  17 Patricia Moody            DEE    W45    57:48
  18 Zoe Smithard              DEE    W14    57:54
  19 Peter Hills               DEE    M60    59:23
  20 Graham Sutton             DEE    M50    63:10
  21 Margaret Murphy           DEE    W55    64:30
  22 Bob Elmes                 DEE    M60    67:39
  23 R Johnstone               IND    M      71:34
  24 Neil Laidlaw              IND    M45    87:03
 

Blue 5.7km 15 Controls

Pos Name                      Club   Class   Time
   1 Christopher Smithard      DEE    M16    38:52
   2 Pete Sleigh               DEE    M40    40:43
   3 Mike Smithard             DEE    M55    41:56
  =4 Paul Aird                 DEE    M45    45:26
  =4 Rachel Majumdar           DEE    W21    45:26
   6 John Kauley               SYO    M40    48:32
   7 Mike Woods                DEE    M45    48:33
   8 G Hawkswell               IND    M      48:37
   9 Simon Coppock             DEE    M40    50:52
  10 Matthew Vokes             DEE    M14    54:22
  11 Liz Hughes                DEE    W18    55:34
Colour standard
  12 Peter Potter              DEE    M45    63:40
  13 John Keyworth             DEE    M45    71:41
  14 Anne Hurrell              DEE    W50   108:33