DEE/MDOC Challenge - Delamere Forest Sun 14/04/02 21:29
Results created by OE2002 © Stephan Krämer 2002


Scores | Splits | Comments
   Pl Name                    Club      Cl.          Time 



Course 1       7.000 km   18 C                           

    1 Neil Cumpstey           MDOC      M21         61:24 
    2 Matthew Tinker          MDOC      M21         70:57 
    3 Ian Jackson             DEE       M21         72:52 
    4 Andrew Beverley         MDOC      M21         77:25 
    5 Richard Hainge          MDOC      M21         79:01 
    6 Simon Ellis             MDOC      M35         83:35 
    7 Vince Gilmour           MDOC      M21         84:16 
    8 Philip Hay              DEE       M21         94:57 
    9 Neil Stevenson          MDOC      M21        102:58 

      Mark Bradbury           MDOC      M21            mp 
      Ian Watson              MDOC      M21            mp


Course 2       6.400 km   17 C                           

    1 Peter Sleigh            DEE       M35         45:42 
    2 Andy Thornton           MDOC      M40         52:53 
    3 Mike Greenwood          MDOC      M40         53:01 
    4 Noel Schorah            DEE       M40         54:10 
    5 Huw Lewis               DEE       M40         54:23 
    6 Malcolm Fowler          MDOC      M35         57:23 
    7 Bill Teahan             DEE       M40         58:27 
    8 Philip Janaway          DEE       M35         59:56 
    9 David Radspinner        DEE       M35         59:58 
   10 Andy Campbell           DEE       M40         60:25 
   11 Eric Pye                DEE       M40         65:15 
   12 Simon Crocker           DEE       M40         69:04 
   13 Paul Jones              DEE       M35         72:51 
   14 Tim Mallon              MDOC      M40         74:49 
   15 Nick Price              MDOC      M40         76:02 
   16 Robert Hornby           DEE       M40         77:38 
   17 Tony Greenhalgh         MDOC      M40         90:12 
   18 Mike Vokes              DEE       M35         92:11 

      Steve Fellbaum          MDOC      M40            mp 
      Desmond Gardiner        MDOC      M40            mp



Course 3       5.800 km   17 C                           

    1 Malcolm Irvine          DEE       M45         46:37 
    2 Mike Smithard           DEE       M50         50:37 
    3 Cliff Etherden          MDOC      M50         55:10 
    4 Chris Wilcox            DEE       M45         55:44 
    5 Phil Colville           MDOC      M45         56:51 
    6 Nick Campbell           DEE       M45         57:44 
    7 Eddie Speak             MDOC      M45         58:40 
    8 Sally Gilliver          MDOC      W21         59:33 
    9 Tim Hargreaves          MDOC      M45         59:38 
   10 Graham Sutton           DEE       M45         62:35 
   11 Stephen Beresford       MDOC      M50         65:29 
   12 Barry Chambers          DEE       M50         66:06 
   13 Norman Hall             DEE       M50         67:34 
   14 Richard Hughes          DEE       M45         67:37 
   15 John Robinson           DEE       M50         69:39 
   16 Martin Green            MDOC      M45         72:08 
   17 Ian Gilliver            MDOC      M50         75:16 
   18 John Gomersall          MDOC      M50         75:55 
   19 Tim Murphy              DEE       M45         76:57 
   20 Paul Nicholson          DEE       M50         80:06 
   21 Alan Platts             DEE       M45         83:15 
   22 Andrew Payne            DEE       M50         83:58 
   23 Michael Round           DEE       M50         84:42 
   24 Marie Williams          MDOC      W21         88:23 
   25 Robert Colville         MDOC      M18         90:00 
   26 Gary Grue               DEE       M18        101:26 

      Stephen Hurrell         DEE       M45            mp



Course 4       5.100 km   16 C                           

    1 Rhys Findlay-Robinson   DEE       M16         44:59 
    2 Sara Campbell           DEE       W35         49:09 
    3 Ian Watson              MDOC      M55         51:16 
    4 Ted Smith               MDOC      M60         53:17 
    5 Mike Cumpstey           MDOC      M55         53:54 
    6 David Mawdsley          MDOC      M60         57:24 
    7 Daniel Tinker           MDOC      M16         58:42 
    7 Andrew Tarr             DEE       M60         58:42 
    9 Trevor Roberts          MDOC      M55         59:40 
   10 Christopher Drew        MDOC      M55         59:56 
   11 Denis Murphy            DEE       M55         62:00 
   12 Bob Roach               DEE       M55         62:20 
   13 Maggie Hateley          DEE       W35         63:47 
   14 Catherine Hill          DEE       W35         63:59 
   15 Malcolm McIvor          DEE       M60         64:15 
   16 Alison Ingleby          DEE       W20         65:35 
   17 Marie Roberts           MDOC      W40         67:24 
   18 David Walker            MDOC      M60         67:47 
   19 Brian Keegan            DEE       M60         71:31 
   20 Andrew Moore            DEE       M16         75:45 
   21 Chris Middleditch       DEE       M55         76:31 
   22 Chris Kirkham           MDOC      M55         77:05 
   23 Joseph O'Neill          DEE       M16         77:41 
   24 Kath Speak              MDOC      W40         79:21 
   25 Stephen Platts          DEE       M16         79:38 
   26 Pip Humphreys           MDOC      W40         81:49 
   27 Martyn Griffiths        MDOC      M55         95:06 
   28 Jane Janaway            DEE       W35        112:44 

      Andrew Williams         DEE       M55            mp 
      Nicholas Tinker         MDOC      M16            mp 
      Helen Price             MDOC      W40            mp


Course 5       4.300 km   14 C                           

    1 Peter Edwards           DEE       M65         41:58 
    2 Andrew Gregory          MDOC      M65         42:46 
    3 David Schorah           DEE       M14         45:28 
    4 Anya Crocker            DEE       W18         48:14 
    5 Barbara Majumdar        DEE       W55         48:40 
    6 Jane Campbell           DEE       W45         48:50 
    7 Elspeth Ingleby         DEE       W16         49:44 
    8 Julie Brook             MDOC      W55         49:55 
    9 David Beattie           DEE       M65         51:01 
   10 Barbara Drew            MDOC      W16         51:13 
   11 Pauline Smithard        DEE       W45         52:27 
   12 Janet Taylor            MDOC      W50         53:01 
   13 Chris Murphy            DEE       W45         54:35 
   14 Ian Birkinshaw          MDOC      M65         54:52 
   15 Kate Ingleby            DEE       W45         54:54 
   16 Joan Cumpstey           MDOC      W50         55:48 
   17 Glennys Hammond         DEE       W55         56:41 
   18 Elizabeth Drew          MDOC      W50         57:02 
   19 Margaret Murphy         DEE       W55         61:59 
   20 Andrew Irvine           DEE       M14         63:37 
   21 Anne Hurrell            DEE       W45         64:23 
   22 Mike O'Donnell          DEE       M65         71:40 
   23 Vivienne Pitcher        DEE       W50         72:17 
   24 Elizabeth Smith         MDOC      W55         75:37 
   25 Susan Findlay-Robinson  DEE       W45         87:11 
   26 Sarah Green             MDOC      W16         88:10 
   27 Dan Wilcox              DEE       M14         97:09 
   28 John Nicholson          DEE       M14        131:11 

      Frank Rose              MDOC      M70            mp 
      Lisa Majumdar           DEE       W16            mp 
      Robert Salisbury        DEE       M14            mp 
      Lee Kevan               DEE       M14            mp
   nc Jennifer Beasant        DEE       W40         66:47 
   nc Anton Hunte             MDOC      M21        152:54 



Course 6       3.200 km   12 C                           

    1 Sue Birkinshaw          MDOC      W65         47:02 
    2 Elizabeth Hughes        DEE       W14         49:21 
    3 Carol Tarr              DEE       W60         56:12 
    4 Kath Rose               MDOC      W70         60:26 
    5 Jane Beattie            DEE       W60         71:43 
    6 Roy Hayes               MDOC      M75         71:53 
    7 Margaret Gregory        MDOC      W60         72:43 
    8 Rachel Findlay-Robinson DEE       W14         96:51 

      Ruth Beresford          MDOC      W14            mp 
      Grace Majumdar          DEE       W14            mp 
      Laura Grue              DEE       W14            mp 
   nc Ken Middleton           DEE       M21         81:32 



Course 7       3.200 km   10 C                           

    1 Thomas Beasant          DEE       M12         28:52 
    2 Callum Crocker          DEE       M12         36:12 
    3 Christopher Beasant     DEE       M12         37:51 
    4 Zoe Smithard            DEE       W12         39:54 
    5 Naomi Grayburn          MDOC      W12         41:45 
    6 Catherine Beresford     MDOC      W12         41:59 

   nc Rosie Grayburn          MDOC      W16         30:14 
   nc Dani Fitzpatrick        DEE       W35         56:24 



Course 8       2.200 km   10 C                           

    1 Hannah Hornby           DEE       W10         21:26 
    2 Rebecca Thornton        MDOC      W10         25:39 
    3 Matthew Vokes           DEE       M10         25:56 
    4 Michael Beasant         DEE       M10         26:08 
    5 Vicky Price             MDOC      W10         36:55 
    6 William Humphreys       MDOC      M10         37:59 

      Thomas Fellbaum         MDOC      M10            mp 
      Harry Mallon            MDOC      M10            mp 
   nc Alice Fellbaum          MDOC      W10         32:50 
   nc Ian Radspinner          DEE       M10         49:15