Delamere Trophy - 27 Jan 2002 Thu 31/01/02 21:12
Colour Coded Results created by OE2001 © Stephan Krämer 2001

 Pl   Name                     Club     Time   



White  (20)       1.900 km  20 m   7 C     

  1   Owen Henley              SROC    14:32   
  2   Adam Henley              SROC    16:07   
  3   Barney Broatch          ERYRI    16:39   
  4   James Ellis              IND     16:43   
  5   Joe Martin              ERYRI    16:53   
  6   Tim Stephenson           IND     17:27   
  7   Michael Ellis            IND     19:24   
  8   Alice Byrne              SROC    20:01   
  9   Eleanor Owens            IND     20:06   
 10   Patrick Stradling        IND     20:18   
 11   Harry Mallon             MDOC    20:41   
 12   Christopher Owens        IND     22:42   
 13   Karyn Bright             IND     25:07   
 14   Charlotte Grundy         IND     32:27   
 15   Katherine Nilsen        MEROC    32:43   
 16   William Humphreys        MDOC    33:15   
 17   I Hinton                 MDOC    36:35   
 18   Vicky Stephenson         IND     38:11   
 19   Pippa Mallon             MDOC    39:10   

      Rebeca Humphreys         MDOC      mp    



Yellow  (22)      2.200 km  30 m   8 C     

  1   Martin Nilsen           MEROC    14:55   
  2   Holly Jeffers            SROC    19:55   
  3   Hornby Family            DEE     20:08   
  4   Sean Pickering           DEE     20:25   
  5   Ashley Lane              DEE     21:05   
  6   Rosanna Bury             SROC    21:23   
  7   Laura Stark              SROC    24:17   
  8   Becky Grundy             IND     28:04   
  9   Taylor Lewis Family      IND     29:38   
 10   Lewis Family             IND     30:12   
 11   Becky Raby               SROC    33:23   
 12   Philip Vokes             DEE     33:41   
 13   Caroline Morfoot         IND     36:23   
 14   Patrick O'Hara           IND     38:38   
 15   Seamus O'Hara            IND     40:32   
 16   Paul Morris             MEROC    45:27   
 17   Jesse Evans             MEROC    48:10   
 18   Ian Radspinner           DEE     48:55   
 19   Christopher Tipuric +1   IND     53:31   

      Sarah Jones              IND       mp    
      Alison Grennan           SROC      mp    
      Charlotte Peace          SROC      mp    



Orange  (28)      3.000 km  45 m   7 C     

  1   Sophie Clarke            SROC    29:34   
  2   Hannah Carter            IND     30:30   
  3   George Gibbons           SROC    32:52   
  4   Abigail Dewhurst         SROC    36:08   
  5   Simon Morton             SROC    37:42   
  6   Steve Parry              SROC    37:48   
  7   Nicola Chisnall          SROC    38:24   
  8   Matthew Birch            SROC    38:25   
  9   SDavies&SVeise           DEE     38:39   
 10   Julie Redfern            IND     38:46   
 11   Hannah Hornby +1         DEE     39:13   
 12   Sarah Bentham            SROC    39:19   
 13   F Roberts                DEE     40:26   
 14   Stuart Anders           SELOC    42:07   
 15   Sam Drinkwater           PFO     42:14   
 16   Sarah Finley             SROC    43:31   
 17   Michael Redfern          IND     43:44   
 18   Anthony Jones            SROC    44:56   
 19   Chan Asse                IND     49:28   
 20   Ali,Emma&James Ollier    DEE     49:33   
 21   Matthew&SarahTipuric+1   IND     52:47   
 22   Katie Norman             MDOC    58:34   
 23   Penny Lawrence           DEE     72:02   
 24   Elaine Latham           SELOC    81:53   

      Sam Finch                DEE       mp    
      C Hinton                 MDOC      mp    
      Svosvobodova            ERYRI      mp    
 nc   Cath Holroyd             IND     55:10   



Long Yellow  (14) 8.000 km  105 m   14 C   

  1   Bernie O'Hare            IND     75:43   
  2   Alan Goodall            MEROC    80:51   
  3   Philip Eastwood          EPOC    81:41   
  4   Dave Machin              DEE     83:25   
  5   Anne O'Hare              IND     97:44   
  6   Polly Hadziabdic         IND     109:13  
  7   Matthew Nash             SROC    110:34  
  8   Christopher Nash         SROC    111:44  
  9   Jim Gaffney              PFO     122:00  

      Pat Bell                  BL       mp    
      Val Machin               DEE       mp    
      H Hadziabdic             IND       mp    
      Helen Midwood            IND       mp    
      Paul & Lorr Smith        IND       mp