String course results - Newborough - 21 October 2001

Enquiries | Newborough home page

We would have liked to set a course on interesting terrain, but unfortunately all the forest close to the car park is rough and brambly, and the car park field is exposed to the prevailing wind. The only option was a course round the tracks. There was a wall at control two, but again the brambles had grown up around it. Congratulations to all competitors. Thanks to Robin Tilston for designing the certificates.

NAME

CLUB

AGE CLASS

TIME (Minutes)

Oban Lewsley

BL

W7

16

Hannah Skinner

SN

W7

19

Alistair Thomas

BL

44

Peter Errington

HH

45

James Errington

HH

42

Kate Skinner

SN

44

Thomas Harding

ERYRI

29

Matthew Harding

ERYRI

29

Shona Masson

MV

19

Alistair Masson

MV

18

Ethan Hall

LEI

42

Rebecca Cummings

TVOC

23

Matthew Jones

SLOW

M7

13

Robert Jones

SLOW

M9

10

Thomas Jones

SLOW

M5

Christopher Nicholls

GO

M9

Emily Hedford

SOC

W4

32

Rowan Capper

EBOR

M4

Scot Marshall

AIRE

M4

Hannah Bradley

WCOC

W6

Jenny Bradley

WCOC

W3

27

Joy Hodkinson

NOC

W6

Rebecca Rogers

SLOW

W3

62

Sammy Rogers

SLOW

M2

63

Michael Adams

SYO

M5

22

Louise Adams

SYO

W3

26

Matthew Tiputic

ODR

M7

15

Sarah Tipuric

ODR

W5

19

Christopher Tipuric

ODR

M2

37

Stephanie Bryant

MDOC

W9

18

Roger Bryant

MDOC

M9

12

Mary Emberton

EPOC

W8

29

Will Emberton

EPOC

M5

Lisa Petrie

CLYDE

W9

16

Jemma Petrie

CLYDE

W7

15

Zoe Chaffey

DVO

W4

32

Sam Wood

AIRE

M6

13

Emma Farnworth

CLOK

W5

24

Alice Farnworth

CLOK

W3

27

Sasha Mackenzie

CLARO

W5

19

John Mackenzie

CLARO

M2

27

Helen Wood

AIRE

W5

15

Gemma King

AIRE

W5

18

Laura King

AIRE

W2

36

Alice Crosby

NATO

W6

20

Guy Ross

OD

M6

17

Tom Ross

OD

M4

23

Ben Ross

OD

M8

15

Harry Butt

SARUM

M5

19

Lucy Butt

SARUM

W7

16

Alice Butt

SARUM

W11

17

Christopher Mallison

LEI

M6

24

Jasper Williams

WCH

M1

18

Sean Pickering

DEE

M5

14

Alasdair Pedley

EPOC

M2

Andrew Giddis

DEE

M3

22

Kieran Tanner

M4

26

Kayley Tanner

W2

26

Joy Hodkinson

NOC

W6

15

Anna Taylor

W9

Isobel Ratcliffe

W4

Joel Ratcliffe

M7

Florence Haines

W7

Hannah Garside

WCH

W7

17

Eleri Turner

W3

27

William Turner

M6

25

Hannah Pocock

W3

49

Molly Pocock

W1

49

Jenny Evans

NOC

W8

25

Laura Evans

NOC

W10

24

Jessica Addison

DVO

W9

15

Will Emburton

EPOC

M5

20

Michael Hoare

ERYRI

M10

17

Luke Addison

DVO

M7

16

Hazel Browne

SROC

W4

47

Jessica Marshall

BADO

W9

19

Nathan Lawson

LEI

M4

20

Harriet Lawson

LEI

W6

17

Alex Stasiuk

EKO

M7

18

Matt Speake

GB squad!

M18

24

Izzy Moir

SWOC

W2

46

Michael Adams

SYO

M5

47

Louise Adams

SYO

W3

48

Emma King

EIRE

W5

20

Caoimhe Farrell

DVO

W3

42

Helen Elkington

OD

W8

20

Tom Ross

OD

M4

37

Steven Elkington

OD

M4

37

Sam Hempsall

NOC

M10

11

Katy Howes

SAXON

W10

11

Kelly Pearson

HOC

W10

17

Annie Pearson

HOC

W10

14

Sarah Dickinson

DVO

W1

22

Alex Roach

SLOW

M7

13

Florence & Lucy

AIRE

W7 & W2

19

Catherine Bushnell

WCH

W10

Clare Garside

WCH

W9