Deeside Orienteering Club
Chester Zoo Event
Wednesday 18 July 2001

Event comments to sjc@torin.demon.co.uk Results software by Time Machine

 

Short | Medium | Score-Quiz | Deeside Home Page
 

Short 1.1km 10 Controls

Pos Name                      Club   Class   Time
   1 Edward Thornton           DEE    M14    12:14
   2 Thomas Family             DEE    W45    13:38
   3 Woodhouse                 3 Hes         13:55
   4 E Thornton                IND           16:04
   5 Zoe Smithard              DEE    W10    16:53
   6 Alice Drinkwater          PFO           17:22
   7 Ann James                 SAUG          17:23
   8 Paul                      3 Hes         18:22
   9 Carol Cranny              SAUG          21:54
  10 Sally Hulluner            SAUG          23:02
  11 A Hulliner                SAUG          24:20
  12 Linda                     3 Hes         24:32
  13 J Woodhouse               3 Hes         24:35
  14 Parkinson                 3 Hes         25:39
  15 Ruth Barrowclough         IND           32:05
  16 Akela                     3 Hes         35:20
  17 Tina                      3 Hes         40:46
  18 Sam                       3 Hes         40:47
  19 Jenny                     3 Hes         41:27
  20 Simon Williams            3 Hes         42:40
  21 Neil Dawson               3 Hes         43:40
  22 Laur                      3 Hes         61:05

Top of page

   

Medium 1.9km 12 Controls

Pos Name                      Club   Class   Time
   1 Shrimp + Crav                           14:12
   2 Harris Brown                            15:50
   3 Adam Curtis               ATC           16:32
   4 Dave Gorman               3HO    M40    18:10
   5 Whitley+Routledge         N ATC         18:39
   6 Philip Gorman             3HO    M14    20:55
   7 Lauren Healey+2                         21:08
   8 Nichols + 2               DEE           21:17
   9 Michael Corran            3HO    M12    21:33
  10 John Harrison             3HO    M14    21:58
  11 S Gillespie               SELOC  M14    21:59
  12 A Person                                22:46
  13 Joe + Vicky Parker + Bailey N ATC       23:38
  14 Andrew Corran             3HO    M12    24:07
  15 Simon Mageean             IND           24:24
  16 Aspinal+Adams+1           N ATC         27:04
  17 Michael Hayes             3HO    M12    27:25
  18 Careron Martin            DEE    M1     27:30
  19 Chris + Jack                            27:56
  20 S Milkin                  3HO    M14    28:00
  21 Stuart Wetherston         3HO    M10    28:57
  22 Philip + Ste Moore                      29:31
  23 John Mampoey              3HO    M10    29:53
 =24 Tom Wilcox + 1            DEE    M8     32:16
 =24 Craig Turner + 1                        32:16
  26 Nicola Goddard            DEE    W35    33:12
  27 Erin Weatherstone         3 Hes         33:25
  28 Harry Fung                              33:56
  29 Elaine Latham             SELOC  W45    34:49
  30 Evans                                   40:50
  31 John + Rob                       M3/4   40:54
  32 K Mallinson               DEE    W40    45:13
  33 S Rayner                                46:14
  34 S Rayner                                47:15
  35 E + V Hughes + Henshaw    DEE    W14    48:33
  36 Drinkwater family         PFO           48:50
 =37 Anest Trengove                          57:50
 =37 Whitley + Jons            N ATC         57:50
  39 Joe McHckys               3HO    M14    59:12
  40 Amanda                    3 Hes         59:58
  41 Kathleen Malkin           3 Hes         60:59
  42 Greenbank                               63:25

Top of page

   

Score-Quiz

Pos Name                      Club   Class   Time
   1 John Hateley              DEE    M35    30:50
   2 W Mason                   MDOC   M35    32:26
   3 C Wilcox                  DEE    M45    33:27
   4 N Martin                  DEE    M21    35:16
   5 B Chambers                DEE    M50    38:00
   6 K Latham                  SELOC  M45    38:22
   7 P Janaway                 DEE    M35    39:19
   8 Jane Toothill             DEE    W21    39:57
   9 Tim Palmer                DEE    M35    40:30
  10 Pauline Smithard          DEE    W45    41:04
  11 L Moseley                 LOC    W21    41:13
  12 John Barrowclough                       42:03
  13 Dan Wilcox                DEE    M12    42:11
  14 Hannah Hateley            DEE    W1     42:22
  15 Katrina Hawkins           DEE    W21    42:43
  16 M Claxton                 MEROC  M21    42:51
  17 R Hughes                  DEE    M45    43:18
  18 Christopher Smithard      DEE    M12    43:58
  19 Holt + 1                  DEE    M21    44:35
  20 A Hurrell                 DEE    W45    45:57
  21 M Cranny                  DEE    M60    49:01
  22 Steve Gillespie           SELOC  M45    49:10
  23 Jamie Gillespie           SELOC  M12    72:28

Top of page