Deeside Orienteering Club
Rivacre Country Park held at Rivacre
Tuesday 12 June 2001

Results software by Time Machine

 

Blue | Green | Light Green | Orange | Yellow | Club home page
 

Blue

Pos Name                      Club   Class   Time
   1 Malcolm Irvine            DEE    M45    49:08
   2 Jackie Bale               DEE    W21    49:50
   3 Jon Hateley               DEE    M35    50:09
   4 Noel Schorah              DEE    M40    52:33
   5 Elizabeth Jackson         DEE    W35    54:16
   6 Chris Wilcox              DEE    M45    56:23
   7 C O'Donnell               DEE    M21    58:29
   8 Terry Instone             DEE    M45    62:38
   9 Richard Hughes            DEE    M45    66:25
  10 Malcolm Barr              DEE    M40    73:00
  11 Andy Black                DEE    M21    79:36
  12 I Barr                    DEE    W35    80:39
  13 MC Statham                IND    M40    82:39
  14 Steve Gillespie           SELOC  M45    88:55
  15 David Machin              DEE    M55   113:09

Top of page

   

Green 4.6km 18 Controls

Pos Name                      Club   Class   Time
   1 Mike Smithard             DEE    M50    44:07
   2 David Schorah             DEE    M14    45:47
   3 M Bradley                 DEE    M21    47:31
   4 Norman Hall               DEE    M50    51:23
   5 Denis Murphy              ODR    M55    53:54
   6 Ian Campbell              DEE    M45    55:02
   7 Alan Mullock              DEE    M55    55:08
   8 Bob Roach                 DEE    M55    55:42
   9 Tim Murphy                DEE    M45    56:21
  10 D Herbstrilt              DEE    M50    57:05
  11 Graham Sutton             DEE    M45    58:03
  12 Ian Gilmartin             DEE    M40    58:35
  13 David Brown               DEE    M50    59:06
  14 Ian Mallinson             DEE    M40    61:00
  15 Martin Cranny             DEE    M60    61:37
  16 Barry Chambers            DEE    M50    62:33
  17 John Collins              DEE    M35    63:31
  18 Katrina Hawkins           DEE    W21    67:37
  19 D Doyle                   DEE    M45    69:57
  20 Mike Bale                 DEE    M65    70:43
  21 Brian Spoonley            DEE    M65    72:29
  22 Barry May                 DEE    M60    77:45
  23 Anon                                    77:53
  24 Jane Janaway              DEE    W35    78:17
  25 A Horrell                 DEE    W45    93:35
Disqualified
     Heather O'Donnell         LOC    W21    M 13
     Margaret Murphy           ODR    W50    M 13
     M Claxton                 MEROC  M21    M 13

Top of page

   

Light Green 3km 12 Controls

Pos Name                      Club   Class   Time
   1 T Bradfield               DEE    M16    33:10
   2 Gary Grue                 DEE    M16    36:00
   3 Christopher Smithard      DEE    M12    37:20
   4 E Hughes                  DEE    W14    42:17
   5 Warburtons                IND           42:31
   6 Penny Lawrence            DEE    W40    44:13
   7 Jane Fisher               INT    W21    47:12
   8 Carol Cranny              DEE    W55    48:19
   9 Stephen Malkin            3HO    M14    49:50
  10 J Martin                                51:13
  11 Jamie Gillespie           SELOC  M14    53:34
  12 Kath Gillespie            SELOC  W40    54:50
  13 Polly Hadziabdic          IND           55:32
  14 Val Mamin                 DEE    W55    56:37
  15 Pat Spoonley              DEE    W65    56:48
  16 Karen And Ann-Marie                     61:20
  17 H Fung                                 100:20

Top of page

   

Orange 2.9km 10 Controls

Pos Name                      Club   Class   Time
   1 S Fisher                  IND    W21    29:37
   2 Chris&Adam Harbour&BidstonIND           32:32
   3 Richard Nesselaar         IND           33:44
   4 A Jones                   DEE    W21    37:06
   5 Philip Gorman             3HO    M14    38:18
   6 Nichols And Pope          DEE    W50    39:09
   7 Helen&Nicky Snead&Rutledge              39:38
   8 Iain Dodd                 DEE    M12    39:51
   9 Dan Wilcox                DEE    M12    40:38
  10 Paul And Rob                            41:06
  11 Amy Cowley                       W11    44:02
  12 Aine&Zoe Healy&Smith      MDOC   W12    47:49
  13 Holly Lennon              MDOC   W12    50:52
  14 Steven Gillespie          SELOC  M14    50:59
  15 E Thornton                IND           51:12
  16 Anon                                    53:15
  17 Wcy Grue                  DEE    W14    60:46
  18 Fi Jay Dan                              61:44
  19 R Peter (senior)                        76:55
  20 Jane Steele               IND    W21    83:18
  21 Jeh Lennon                       W11   164:02

Top of page

   

Yellow 2.1km 11 Controls

Pos Name                      Club   Class   Time
   1 Laura Grue                DEE    W12    20:15
   2 Evans And 2               IND    W7     20:28
   3 John Nicholson            DEE    M12    21:19
   4 Laura Palmer              3HO    W12    22:35
  =5 Peter Weatherby           MDOC   M10    22:56
  =5 Andrew Jackson            MDOC   M10    22:56
   7 Louise Muldoon            MDOC   W10    23:01
   8 Lee Needham               IND    M10    23:09
   9 Michael Corran            3HO    M12    23:23
  10 Edward Thornton           DEE    M14    24:00
  11 Andrew Corley             3HO    M12    25:00
  12 Andrew Corran             3HO    M12    25:21
  13 Sue Palmer                3HO    W35    25:31
  14 Matt Palmer               3HO    M12    26:25
  15 Chris Young               3HO    M12    30:03
  16 G O'Sullivan +2           DEE           33:34
  17 Lauren Trochymenko        MDOC   W10    34:35
  18 Kyah Campbell             MDOC   M9     35:46
  19 Daniel McGinty            MDOC   M11    36:51
 =20 Katie Relihan             MDOC   W10    38:39
 =20 Emma Ryan                 MDOC   W10    38:39
  22 Rene Edem                 MDOC   W9     38:45
  23 Michaela Breen            MDOC   W11    38:50
  24 Kadie McGeery             MDOC   W10    39:01
  25 Ryan Needham              MDOC   M10    42:48
  26 Daniom Asseffa            MDOC   M10    43:09
 =27 James Breen               MDOC   M9     44:16
 =27 Jammie Wood               MDOC   M10    44:16
  29 B Sims                    DEE    M12    53:29
  30 A&P Robinson&Haldon       DEE    M13    55:49
  31 W&M Holdon&Cheshire       DEE           55:59
  32 Jenna McCremy                    W8     58:37

Top of page